Přejít k hlavnímu obsahu
load

Mobilní dílna: Regály UNIRACK do aut a dodávek

regĂĄly v dodĂĄvce

Máte mobilní dílnu a nechcete se stydět za nepořádek vždy, když otevřete dodávku? Pokud vyrážíte na pravidelné pracovní „výjezdy“ za klienty, přehledně uložený materiál a nářadí je pro vás prioritou. Víte, na co byste neměli zapomínat při výběru policových regálů a úložných systémů do nákladních vozidel?

 

Přehled obsahu článku:

 

Plánování a příprava

Dřív, než si začnete vybírat svůj ideální úložný systém, uvědomte si, co všechno potřebujete v mobilní dílně převážet. Od toho se bude odvíjet celé nastavení úložného systému. Vypracujte si seznam nejdůležitějších věcí a začněte od největších, které zabírají nejvíc úložného místa.

Obvykle to jsou:

 • velké náhradní díly,
 • zboží netradičních rozměrů,
 • akumulátorové, elektrické, benzínové nářadí,
 • generátor elektřiny/mobilní elektrocentrála,
 • svářečky,
 • mobilní pracovní stoly a jiné.

Od rozměrů těchto věcí se odvíjí následná dispozice a rozmístění regálů a jejich polic. Pokud to výše uvedený seznam dovoluje, doporučujeme maximalizovat úložný prostor pomocí využití všech stěn vaší dodávky.

Jde o takzvané rozložení do tvaru písmene „U“.

Regály nesmí být moc hluboké na žádné z protilehlých stran, nakolik uprostřed musíte počítat s prostorem k pohybu a manipulací s uskladněnými věcmi. V případě, že se všechny převážené věci vejdou do regálů, využijte prostor dodávky od stropu po její podlahu.

Materiál, nářadí nebo zboží můžete ukládat do polic, které se otevírají zepředu.

Co v případě, když se nářadí nebo díly do regálu nevejdou? Změňte konfiguraci regálů tak, aby spodní úroveň regálu, nebo jeho spodní police, zůstaly zepředu otevřené.

Daný předmět můžete následně uložit přímo na podlahu pod regál a zafixovat.

 

Základní vybavení vestaveb do vozidel

regĂĄly do aut

U vestaveb v dodávkách a nákladních vozidlech rozlišujeme 2 typy vybavení:

 1. základní vestavěné prvky – kvalitní­ kovové policové regály,
 2. příslušenství.

Jak začít? Vyberte si hlavní nosné prvky. Při jejich výběru zvažte hlavně tyto tři věci:

 • Kvalitní materiály – regál ukotvený v autě se musí v první řadě vypořádat s kvalitou cest, po kterých jezdíte. Vybírejte si proto regály z kovu, které jsou svojí konstrukcí odolné a vydrží i extrémní zatížení.
 • Kvalita kotvení – u našich realizací pro dodávky vždy klademe důraz na správnost kotvení nosných prvků regálů. Nejednou jsme se setkali s řešeními, která sice nabízejí komfort a krásné vizuální provedení, ale jejich ukotvení není vůbec spolehlivé. V REGALSISTEM posouváme bezpečnost a stabilitu našich řešení na první místo.
 • Přístupnost a flexibilita – při výběru správných regálů do auta zvažte přístupnost polic. Tu ovlivňuje výška polic a hustota jejich osazení. Pokud chcete maximalizovat úložnou plochu, zvolte víc polic s užšími rozestupy. I když je toto řešení méně praktické, horší přístupnost umíte nahradit vhodnými doplňky (dlouhé mělké přepravky nebo dimenzované šuplíky).

V ideálním případě si rezervujte jednu či dvě police na rozměrnější věci z vašeho seznamu. Následně rozšiřte svou úložnou kapacitu několika policemi, které budou v menších rozestupech nad sebou.

 

Věděli jste, že…?

…naše řešení jsou celokovová se speciální povrchovou úpravou a jejich konstrukce je stavebnicová? Proto vám nabízejí maximální flexibilitu a možnost přizpůsobení jakýmkoliv aktuálním potřebám.

 

Doplňkové vybavení regálů do auta

Kromě kvalitních regálů nezapomeňte ani na pří­slušenství­ a doplňky. Při pravidelných otřesech, brzdění a rozjíždění mohou volně uskladněné věci z polic spadnout a poškodit se.

Dbejte na vhodný návrh doplňkových řešení tak, aby byly uložené věci ukotvené co nejstabilněji. Zkuste dodržovat následující rady:

 • Úzké police jsou vhodné na zásuvky – pokud vám při plánování zůstane jen úzký prostor mezi policemi, doporučujeme ho využít na šuplík, do kterého uložíte ploché nářadí (různé klíče, kotouče apod.) nebo ploché součástky.
 • Nezapomeňte na protiskluzovou úpravu povrchů – ať už plánujete uskladňovat nářadí ve své dodávce na policích nebo v šuplících, nezapomínejte na protiskluzovou úpravu. Použijte protiskluzové podložky, které si jednoduše přizpůsobíte na požadovaný rozměr. Nedochází tak k mikroposunům a tření během přepravy a nářadí, uskladněný materiál či regál samotný se zbytečně nepoškodí.
 • Využívejte rozdělovače – sehrávají podobnou úlohu jako protiskluzová úprava. Zabraňují zbytečným posunům uskladněného materiálu a nářadí. Každá skladovaná věc by měla mít své pevné místo, které následně zafixujete pomocí rozdělovačů a přepážek.
 • Vanové police – plánujete převážet menší a těžší náhradní díly, které jen tak lehce nevypadnou z police, ale při pádu by se mohly poškodit? Zvažte použití vanové police. Její prohnutý průřez zabezpečí pohodlný přístup a větší stabilitu uloženého materiálu v regálu.
 • Vsaďte na jisticí lišty – pokud je umístíte na přední stranu polic, účinně zabrání pádu nářadí a materiálu při projíždění zatáčkami.
 • Mějte popruhy vždy po ruce – pokud převážíte zařízení, nástroje či náhradní díly, které přečnívají z regálu, v důsledku čehož je nemožné nasadit jistící lištu na polici, doporučujeme mít v rámci vybavení extra popruhy (gumová upínadla, kvalitnější textilní popruhy apod.).
 • Používejte miniaturní šuplíky – výborně se hodí na uložení malých součástek a drobných náhradních dílů. Mohou být výklopné nebo klasické, jsou vhodné na různá vodárenská těsnění, kovové podložky, šrouby, matice apod.

 

Cenový odhad

Klasická balíková řešení většinou nejsou pro naše klienty dostačující. Vyrábíme regály a navrhujeme úložné systémy do aut na mí­ru dle požadavků klienta, proto je výsledná cena vždy individuální.

Naše základní řešení obvykle začínají na částce 300 eur a suma se postupně mění v závislosti na konkrétních požadavcích.

Hledáte i vy inteligentní řešení na míru? Rádi vám při jejich navrhování pomůžeme.

Neváhejte nás kontaktovat v pří­padě konzultace či nezávazné cenové nabí­dky.

 

Další­ články z našeho blogu


Kontaktujte nás pro nezávaznou cenovou nabídku