Přejít k hlavnímu obsahu
load

Jak efektivně zařídit malou garáž? Tipy od motoristů i kutilů

Potřebujete si zařídit malou garáž? S pořádkem a organizací v malém prostoru často bývají problémy. Proto jsme si pro vás připravili užitečné rady a tipy, které vám pomohou efektivně zařídit i omezený prostor.

Jak efektivně zařídit malou garáž? Tipy od motoristů i kutilů

Regály jako základ vybavení

Bez regálů by to v garážích ani dílnách nešlo. Ideální variantou jsou policové regály, protože si v nich můžete přehledně uložit nářadí, techniku, součástky nebo jiné potřeby do auta. Mimořádně dobře se hodí právě do malých garáží, kde je omezený prostor a kde můžete maximálně využít výšku garáže.

Na uskladnění pneumatik vám doporučujeme naše pneu-regály. Vynikají vysokou nosností, stabilitou a výrazně šetří místo. Ušetřit na metrech čtverečních, o to v malé garáži jde v první řadě. Při výběru regálu se zaměřte na to, aby měly police dostatečnou nosnost, stabilitu, pevnost a dobře si proměřte rozměry.

Co se týká materiálu, tak nejčastěji se setkáte s kovem, dřevem, plastem a jejich kombinací.

Plastový program

Jako efektivní doplnění policových a jiných regálů vám doporučujeme náš plastový program. V jeho rámci najdete množství užitečného příslušenství a doplňků, jako bedny, přepravky nebo výklopné zásobníky, které vám pomohou ušetřit prostor.

Do přepravek si můžete velmi přehledně a jednoduše odložit různé součástky nebo techniku. Jejich výhodou je minimální hmotnost, nízká potřeba údržby a vysoká odolnost vůči mechanickým či chemickým vlivům. Zároveň mají dobrou nosnost a barevné variace umožňují lépe roztřídit věci i v malé garáži.

Garáž jako dílna

Mnozí domácí mistři využívají garáž jako dílnu. Na to, abyste ji mohli přetvořit na dílnu, musíte aplikovat následující kroky:

  • Větrání: V dílně se kumuluje velmi mnoho zápachu, prachu a špíny, a proto je větrání důležitější než v obyčejné garáži. Čerstvý vzduch vytvoří příjemné pracovní prostředí bez nepříznivých vlivů na vaše zdraví.
  • Velký vchod: v případě, že pracujete se dřevem nebo často nosíte velké předměty, určitě oceníte dostatečně velký vchod, kterým pronesete například i velký stůl z masivu.
  • Elektřina a osvětlení: pokud budete garáž využívat jako dílnu, určitě v ní oceníte víc než jednu zásuvku. Doporučujeme na ně namontovat kryt, aby se nezanesly prachem a špínou. Vhodné osvětlení je pro manuální práci v dílně také důležité, abyste viděli na každou jednu součástku.
  • Bezpečnost: ať už máte malou garáž nebo velkou dílnu, je třeba myslet na bezpečnost. Mějte nářadí a techniku dobře uložené. Určitě nezapomeňte na lékárničku. Velmi užitečné jsou také ochranné brýle, chrániče sluchu nebo protiprachová maska. Bezpečnostní vybavení pokaždé přizpůsobte vykonávané činnosti.

Dodržování těchto zásad spolu se správným vybavením a zařízením vám umožní využívat vaši garáž na jakékoliv kutilské práce. Efektivně využijete prostor a nemusíte se bát, že vám při práci něco spadne na hlavu.


Vyberte si regál z naší ponuky