Přejít k hlavnímu obsahu
load

Kdy investovat do meziposchodí a kdy pronajmout další sklad?

Máte přeplněný sklad? Pokud jste se zbavili všeho nepotřebného, máte dvě možná řešení – investovat do meziposchodí nebo si pronajmout další sklad. Která možnost je lepší a jaké jsou výhody daných alternativ?

meziposchodí s regálmi a tovarem

Přečtěte si náš blog a dozvíte se, jak může meziposchodí vyřešit problém s nedostatkem prostoru nebo kdy se vyplatí pronajmout další úložný prostor.

Výhody a využití meziposchodí

Pokud se ve vašem skladu dostáváte do prostorové tísně a hledáte alternativu pro zužitkování nevyužitého prostoru, určitě byste se měli poradit o implementaci meziposchodí.

Jaké má meziposchodí využití? Vhodné je prakticky pro jakékoliv výrobní, skladovací nebo kancelářské plochy. Jedinou podmínkou je, aby byl daný prostor dostatečně vysoký. Meziposchodí maximalizuje využití právě výšky dané místnosti.

Meziposchodí nabízí následující výhody:

  • jednoduchá montáž – montáž je velmi rychlá a nenáročná v porovnání s výstavbou nové haly. Podstatné je, aby byla hala dostatečně vysoká, technologické provedení není komplikované, výroba na míru – díky vysoké variabilitě konstrukcí vám umíme pohodlně vyrobit meziposchodí na míru – schodiště, prostor pro vyložení materiálu na plošinu, zábradlí a další součásti navrhujeme podle vašich požadavků,
  • kombinovatelnost – meziposchodí výborně zapadne do již existujících konstrukcí a je možné ho realizovat na etapy,
  • poměr cena/výkon – meziposchodí dokáže zvýšit užitnou plochu na troj - až čtyřnásobek, a proto jde o cenově výhodnou investici,
  • bezpečnost – naše meziposchodí splňují všechny bezpečnostní normy, takže je můžete využívat jako klasická podlaží,
  • možnosti využití – s bezpečností souvisí i široké možnosti využití. Umísťování regálů, pracovních stolů nebo lehkých strojů je bezproblémové.

Druhy regálů do meziposchodí

Je vaším hlavním požadavkem na regál nosnost? Potom můžete využít například patrové sklady z hutního materiálu, které se přizpůsobí i těm nejnáročnějším zákazníkům. Efektivně zvyšují kapacitu skladu a jsou vhodné i do prostor s vysokými stropy.

Objemnější materiál s vyšší hmotností umožňují skladovat paletové patrové sklady. Pro méně objemné zboží s nižší hmotností si vyberte policové patrové sklady a také si je přizpůsobte na míru.

Kdy si pronajmout další sklad?

V případě, že se váš byznys rozrůstá a vy jste současné prostory skladu zaplnili vertikálně i horizontálně, zřejmě nastal čas si pronajmout další prostory. U meziposchodí jde o jednorázovou investici, která může být navýšena maximálně o náklady na opravu nebo vylepšení.

plné patrové sklady

Pronájem skladu vám zvýší vaše měsíční výdaje, a proto musíte dobře zvážit své možnosti.

Sklad byste určitě neměli vnímat jako místo, kde odložíte staré dokumenty či nábytek. Podstatou tohoto prostoru je zefektivnit vaše podnikání nebo výrobu. Správně organizovaný sklad šetří čas, umožňuje rychlý přístup k důležitým nebo nejprodávanějším produktům a ve výsledku jste tak schopni zlepšit služby svým zákazníkům.

Pronájem dalšího skladu můžeme vnímat jako přirozený růst společnosti, který je třeba dobře naplánovat a střízlivě odhadnout, jestli se vám vyplatí po praktické ale i finanční stránce.


Vyberte si správný patrový sklad