Přejít k hlavnímu obsahu
load

5 důvodů, proč si vybrat kvalitní ocelové regály

5 důvodů, proč si vybrat kvalitní ocelové regály

Zařizujete sklad či prodejnu? V tom případě zřejmě přemýšlíte nad různými možnostmi uskladnění zboží a surovin. Na trhu je dnes velké množství řešení, ale jak si vybrat to pravé? Poradíme vám, proč byste měli uvažovat právě o ocelových regálech.

Dnes už existuje množství způsobů, jak šikovně vyřešit skladové hospodářství.

Pokud povaha vašeho podnikání nevyžaduje opravdu speciální formu uskladnění, zřejmě pro vás bude vhodný některý druh policových, paletových nebo konzolových regálů. Na trhu najdete regály z různých materiálů, například z hliníku, oceli, dřeva, plastu a jejich různých kombinací.

My vás však přesvědčíme o tom, že tou bezkonkurenčně nejlepší volbou je právě ocelový systém regálů.

 

1. Dlouhá životnost a odolnost

Zařízení skladu či prodejny představuje jistou investici, proto je vhodné, aby vám tento inventář vydržel sloužit dlouhá léta. Asi nechcete, abyste po roce museli měnit police kvůli opotřebování či korozi, že? To se vám může u některých druhů regálů opravdu stát.

Laciná řešení vám možná dobře poslouží v domácí spíži, kde nebudou příliš zatěžovány, ale ve skladu plném těžkého zboží nemají co dělat.

Při výběru nekvalitních kovových regálů vám můžou ve vlhkém prostředí začít korodovat, což je nejen neestetické, ale také nebezpečné z pohledu ochrany zdraví vašich zaměstnanců. Oproti tomu kvalitní ocelové regály a police se vám odvděčí dlouhou životností a odolností vůči mechanickému poškození.

Naše regálové systémy vyrábíme z kvalitní certifikované oceli pozinkované metodou SENDZIMIR, která se postará o dlouhodobě pěkný vzhled a bezpečnou funkci regálů. Většina regálů na trhu se vyrábí z „černého“ surového plechu, který se dodatečně stříká.

Jsou tak ošetřeny jen barvou, která se časem odlupuje. Naše regály jsou vyráběny z ocelových pozinkovaných svitků, jsou tedy chráněny i zevnitř profilu.

 

2. Vysoká nosnost

5 důvodů, proč si vybrat kvalitní ocelové regály

Určitě největší výhodou kvalitní a pevné oceli je její nosnost. Naše regály vyrábíme z oceli vyšší třídy, proto mají vyšší nosnost i při nižší hmotnosti samotného regálu. Například náš základní sloupec s dvěma úrovněmi zvládne zatížení až 4 000 kg a můžete naň umístit až 6 EURO palet.

Tato nosnost je důkladně otestovaná a garantovaná, proto je bezpečnost našich regálů zaručená. Skutečné limity nosnosti našich regálů jsou však ještě vyšší.

Závisí na nosnosti nosníku a rámu:

  • Základní nosnost nosníku, který máme skladem, je 2 100 kg. Tento nosník pojme 3 kusy europalet o hmotnosti 700 kg na jednu paletu.
  • Na skladě máme také nosníky pro 1 000 kg paletu.
  • V standardním provedení je k dispozici i nosnost 5 400 kg, tedy 1 800 kg na jednu paletu.

Dalším prvkem, na kterém závisí nosnost, je rám, tedy svislý prvek regálu. Jeho nosnost ovlivňuje výška, ve které je zavěšený první nosníkový pár. Základní nosnost se pohybuje kolem 10 000 kg pro paletu o výšce 1 m.

Dokážeme se však dostat až na hodnotu 40 000 kg a umíme navrhnout i další individuální řešení na míru.

 

3. Nekonečná variabilita

Policové regály, paletové regály, konzolové regály, mobilní regály, regály na uskladnění pneumatik… ve světě ocelových regálů si prostě vybere každý. Je jedno, jestli zařizujete pneuservis, velkosklad potravin nebo kancelářské prostory.

Naše paletové regály umožňují standardní přestavitelnost výšky nosníku po 50 mm bez potřeby šroubování, přestavbu je však nutné konzultovat.

U policových regálů je však variabilita ještě větší. Náš regál si totiž lehce přestavíte podle potřeby a podle aktuálních požadavků, což využijete hlavně při stěhování provozu do nových prostor.

Kromě různých rozměrů sloupů a polic máte také k dispozici množství komponentů, jako jsou:

  • police,
  • zásuvky,
  • přepážky či úchyty.

Ideálně doplní vaše policové řešení. Ze základních regálových sloupců a vhodných komponentů si podobně jako z lega vyskládáte úložný prostor na míru vašim potřebám.

Navíc můžete využít našeho Online návrháře policových regálů, kde si navolíte konkrétní parametry a systém se už postará o ideální návrh regálového systému. Dokážeme vyřešit i váš problém s velkorozměrným zbožím nebo nedostatkem prostoru, který umíme „rozšířit“ díky poschoďovému skladu z regálů.

Regály dokážeme modulovat do plošin a přizpůsobit tak například nárůstu množství vašeho zboží. Jelikož disponujeme vlastní zámečnickou dílnou, dokážeme vám vyjít vstříc i v případě nestandardních řešení.

 

4. Nízká cena

5 důvodů, proč si vybrat kvalitní ocelové regály

Regály ze dřeva či v různých designových vyhotoveních možná vypadají pěkně, ale obvykle nejsou příliš praktické a navíc si za ně připlatíte. Naopak u ocelových regálů nepřiplácíte za design ani značku a díky možnosti přizpůsobit si řešení na míru se určitě vejdete do vašeho rozpočtu.

Nekupujte žádného zajíce v pytli, který by vás mohl překvapit, ale jednoduché, kvalitní a léty ověřené řešení.

Navíc, v případě poškození některé části nemusíte měnit celou sestavu, ale jen konkrétní díl. Regály také můžete kdykoliv podle potřeby adaptovat a přidávat nové doplňky, jako jsou zásuvky či další police. Při rozšíření firmy či stěhování je nemusíte prodávat, ale umíte je rozložit a znovu složit dle potřeby.

Ušetříte tak množství peněz za nové vybavení a vaše regály budou růst spolu s vámi.

 

5. Lehká údržba

Sklady bývají často prašným místem a pro zdraví zaměstnanců i zákazníků se hodí udržovat je v jakés takés čistotě. K tomu vám ocelové regály určitě dopomohou. Jsou lehce umyvatelné a nemají porézní povrch, proto se v nich nedrží špína a bakterie.

Díky pozinkované úpravě jsou odolné vůči mechanickému poškození.

Regály jsou vhodné i k použití v exteriéru a při správné údržbě nerezaví. Pokud na policích nenecháte dlouho stát vodu a nebudete je dlouhodobě vystavovat agresivním chemikáliím či soli, jsou prakticky nezničitelné.

Samozřejmě jen do té doby, než je například nepoškodíte extrémně silným nárazem vysokozdvižného vozíku.


Kontaktujte nás