Přejít k hlavnímu obsahu
load

Regály do spíže a komory: Jak vybrat ten správný?

policove regaly do komory 800px

Kupujete regály do spíže nebo komory? Díky správně zvolenému regálu umíte efektivně ušetřit prostor a přehledně uložit všechny potraviny, zavařeniny, kuchyňské spotřebiče nebo jiné předměty. 

Co všechno byste však měli zvážit při jejich výběru?

1. Velikost a rozměry

Při zařizování spíže, komory nebo sklepa je třeba počítat s tím, že tu obvykle není příliš mnoho místa na „manévrování“. Důležité je účinně hospodařit s dostupným prostorem.

Jedním z nejlepších způsobů, jak to udělat, je využití policových regálů na míru.

Díky nim dokážete i na malém prostoru maximalizovat využitelnou plochu.

Umístění a výběr velikosti regálu je třeba dobře promyslet a vycházet z reálných prostorových podmínek a počítat s nějakou malou rezervou.

Nezapomínejte například na:

  • trubky s radiátorem,
  • sokly,
  • vzduchotechniku,
  • nerovné stěny (ve sklepích, atd.)

Doporučujeme mít připravený koncept a prostorový plán, abyste uměli přesně určit, jak velký regál potřebujete. Dobrou metodou je uložit regály po obvodu celé místnosti. To znamená, že s výjimkou vstupních dveří budou regály umístěny na všech stěnách špajzu.

Pokud to prostor umožní, regál umíte kombinovat tak, aby vám stojky regálu nepřekážely v okně.

2. Nosnost regálu a polic a jeho flexibilita

Dalším atributem, který vezměte v úvahu, je nosnost jednotlivých polic, tím pádem také nosnost celého regálu. Pokud si také definujete, co a kde plánujete skladovat, ani se nenadějete a vaše plány se mohou změnit.

Plná police marmelád, sirupů a zavařenin ve skleněných nádobách může dosahovat vysoké hmotnosti, proto běžný policový regál ze supermarketu není ta správná volba do vaší spíže. Na druhé straně přípravky na pečení, čaje, pečivo nebo nádoby se sušenými houbami nebudou vyžadovat tak vysokou nosnost.

V současnosti jsou na trhu dostupné regály s rychlou bezšroubovou instalací za výhodné ceny.

Proto myslete na budoucnost a investujte do kvality, kterou oceníte a regál budete jednoduše rozšiřovat, stěhovat, nebo si jen dokoupíte jednu polici, když to bude potřeba. Vše záleží na tom, co chcete skladovat.

Obecně je vždy dobré, když má police určená do vaší komory rezervu v nosnosti alespoň několik kilogramů.

3. Materiál regálu a polic

regaly do spizy 800px

S nosností regálu a jednotlivých polic úzce souvisí i materiál. Ten následně determinuje stabilitu regálového systému. Jaké máte možnosti do vaší komory? Určitě doporučujeme celokovové regály, v případě potřeby můžeme police nahradit policemi z masivu nebo dřevotřísky.

Právě dřevěné regály do spíže nebo sklepa jsou velice oblíbené.

Vyhýbejte se nestabilním a nekvalitním regálům z plastu a jiných podobných materiálů. Pozor dejte i na hliníkové regály – ty jsou spíše vhodné na skladování lehčích věcí.

Regály do spíží a komor si můžete vybrat z naší kategorie určené pro domácnost. Máte speciální požadavky na materiál? Naši zaměstnanci vám ochotně poradí a doporučí nejvhodnější materiál pro váš aktuální skladový projekt.

S přizpůsobením na míru vám navíc pomůže i náš online návrhář.


Vyberte si ideální řešení pro komory