Přejít k hlavnímu obsahu
load

Vždy si prověřte nosnost zakoupeného regálu

V posledních dvou desítkách let se na slovenský trh dostalo velké množství firem, které převzaly na trend automobilového a strojírenského průmyslu. V důsledku toho se rozmohli i prodejci regálů a skladovacích systémů. Jak však tyto regály obstojí v praxi?

 Vždy si prověřte nosnost zakoupeného regálu

Regál bez certifikátu ani nekupujte

Pokud se vám zdá cena za regál okatě nízká, pozorně si prověřte jeho původ.

Je možné, že narazíte na produkt, který není vyrobený podle norem Evropské unie a nedodržuje bezpečnostní koeficienty platné v EU. Na pohled pevný a kvalitní regál tak výrazně ztrácí svoji nosnost i životnost.

 

Trend levných slitin a regálů z východu


Ani motory do aut se již nevyrábějí z poctivých kovů jako kdysi a podobně to funguje i při neznačkových regálech. Pokud jsou regály vyráběny z levných a nekvalitních materiálů, vetšinou vyžadují častější údržby a mají kratší životnost. Regál je na první pohled jednoduchá skládačka, kterou lze modulovat dle vašich představ bez nutnosti šroubování. Aby však toto bylo možné, kvalitní regálový výrobce musí mít své vývojové a testovací oddělení, ve kterých své napojení testuje při různých situacích, dokonce i při zemětřesení. Různé, nejen čínské alternativy jsou doslova napodobeniny. Na první pohled vypadá, že je vše v pořádku. Nikdo však už neví, jaká třída ocele byla použita, jaká je stabilita spojů, použitý bezpečnostní koeficient a podobně. Okolo regálů, které mají udržet desítky tun různých materiálů, jde především o bezpečnost zaměstnanců pohybujících se v jejich blízkosti.

 

Bezpečnostní nařízení

Každý certifikovaný regál musí být pravidelně kontrolován revizním technikem a musí mu být přidělen štítek. Takovou službu vám prodejce neznačkových regálů nikdy nenabídne. Vždy nakupujte regály jen od prodejců nebo přímo výrobců, kteří jsou vám ochotni garantovat jeho nosnost, životnost a bezpečnost.

 Vždy si prověřte nosnost zakoupeného regálu

Montáž nechte na odborníky


Pokud jste se rozhodli koupit kvalitní regál a prodejce vám nabízí možnost montáže, využijte ji. Opět tak máte otevřená zadní dvířka v případě, že by se s regálem něco stalo. Na vás tak nepadá žádná zodpovědnost a můžete se spolehnout na záruku.

 Vždy si prověřte nosnost zakoupeného regálu

Podklad a kotvení


Při posuzování nosnosti nesmíme zapomenout ani na poslední důležitý element, kterým je podklad a způsob kotvení. Paletové regály jsou kotveny speciálními šrouby, které drží přesnou pozici regálu. Podlaha pod regálem musí být dostatečně pevná, aby se šroub dal bezpečně a spolehlivě zajistit. Asfaltové podklady nebo zhutněný makadam, rozhodně nejsou vhodný podklad. I toto však umíme vyřešit.

V případě betonu nebo lité podlahy by se zdálo, že se o nosnost bát nemusíte. Ne vždy tomu tak je. Regálová stojka na podlahu působí tzv. bodovým zatížením, to znamená, že na jednu stojku o rozměru cca 100x150 mm může působit i 30 t. K zatížení od samotné stojky se přidá občasné zatížení od VZV 25 t.
Při extrémním zatížení regálů nebo při montáži na patro budovy je dobré
konzultovat rozmístění regálů se statikem.

Ve společnosti REGALSISTEM dbáme hlavně na spokojenost našeho klienta – a tedy na vás. Můžete se spolehnout na náš záruční a pozáruční servis, díky kterému budou vaše regály vždy vyhovující a bezpečné.

 


Vyberte si z naší nabídky regálů