Přejít k hlavnímu obsahu
load

Využití ekologických prvků ve skladech

Ekologie hraje v současnosti důležitou roli ve všech oblastech výroby a služeb a své místo si právem získala iv logistice. Není žádná náhoda, že právě v moderních skladech najdeme různé prvky, které spojují úsporu peněz a ochranu přírody.

Pokud chcete při provozu svého skladu myslet ekologicky, nejlepší formou bude využívat různé prvky, které přispějí k lepšímu vztahu člověka s životním prostředím. Takových prvků je několik a všechny splňují nějaký specifický účel, takže vyberte si takové, které budou do Vašeho skladu přesně hodit.

S dobrým osvětlením za úsporou

Osvětlení patří ke klíčovým faktorem při provozu každého skladu a že je nutné k bezpečnosti, vyžaduje se svícení se silnou intenzitou. To přináší i větší spotřebu, takže indukční lampy a speciální LED žárovky budou dobrým nápadem. Na trhu je dost úsporných řešení, které šetří energii av konečném důsledku chrání životní prostředí.

Možností jsou plynové vozíky

Motorizace ve skladech je na vzestupu a plynové vozíky se stávají jejich součástí stále více. Důvodem je zejména jejich plynový pohon, který ušetří dostatek nákladů na provoz. Tyto vozíky nabízejí standardní výkon, takže nejsou žádnou levnou náhradou za ty klasické.

                   Využití ekologických prvků ve skladechVyužití ekologických prvků ve skladech

Kvalitnější regálové systémy

Ohled na ekologii se bere i při výrobě moderních regálových systémů , které jsou vyráběny z kvalitních materiálů. Ty splňují náročná kritéria a proto se důraz na ekoprvky přikládá už iv plastových regálových systémech, které dosud nebyly velmi šetrným řešením. Dobrou volbou jsou i paletové nebo konzolové regály, které v sobě spojují několik výhod.

 

Rozumných způsobů jak se přiblížit ekologii při skladování je vícero a mnohé se týkají samotné stavební struktury skladovacích prostor. Konstrukce či zařízení pro příjem alternativní energie jsou dalšími pomocníky, pomocí kterých můžete provozovat sklad v zeleném stylu, tak proč to nevyzkoušet?