Přejít k hlavnímu obsahu
load

Vytvořte si maximálně bezpečný sklad.

Bezpečí je nejdůležitější, ať už je to bezpečnost doma nebo práci. Vytvořit adekvátní prostředí sobě a ostatním je to nejlepší, co můžeme udělat. Mnoho firem staví vše na svůj zisk a na vynaložené prostředky z hlediska bezpečnosti jaksi zapomíná. Právě bezpečnost je to, co by mělo být v každém podniku na prvním místě.

Vše pro bezpečnost

Ti kteří pracují ve skladu nebo se tam někdy alespoň pohybovaly vědí, že bez potřebné bezpečnosti, by se na tomto místě nedalo pracovat. Kromě toho, že jsou ve skladu regály které jsou bezpečné je dobré myslet i na doplňky. Doplňky myslíme bezpečnostní prvky, které nesmí chybět v žádném dobrém a bezpečném skladu.

Vytvořte si maximálně bezpečný sklad.

Sklady jsou místa, kde se skladuje zboží nebo materiál a prostor v něm je maximálně využit. Dobrá koordinace je vázána nejen na dispoziční řešení skladu nebo kvalitu regálových sestav. Důležitá je také jistota, že se po skladě můžeme pohybovat, aniž jsme se museli obávat o naše zdraví.

Zrcadla a zábradlí

Polokulové a dopravní zrcadla, by neměly chybět v žádném skladu. Jen díky nim se po skladě můžeme pohybovat a manipulovat se zbožím tak, že máme dokonalý přehled na všechny směry.

Jelikož regály ve skladu jsou většinou vysoké a zaplněné zbožím a materiálem je těžké vidět za jejich roh nebo uličky za nimi. Díky zrcadlům zlepšíte viditelnost a bezpečný pohyb ve skladu.

Kromě polokulové zrcadel jsou oblíbené i ocelové zábradlí, ochrana rohů, nebo nárazníky pro nakládací rampy. Kromě bezpečnostních prvků umístěných přímo ve skladu, by měly být i pracovníci vystrojen potřebnými prvky. Ať už jsou to uniformy výrazných barev a reflexní prvky, pracovníci by měli být navzájem dobře viditelní.

V každém případě by měly být zajištěny všechny potřebné řešení vedoucí k maximalizaci bezpečnosti. I na stránke regalsistem.sk najdete bezpečnostní prvky, které se hodí i do vašeho skladu.