Přejít k hlavnímu obsahu
load

Velkoplošný materiál a nestandardní řešení

 Velkoplošný materiál a nestandardní řešení

Velkoplošný materiál a objekty atypického tvaru vyžadují speciální způsob uskladňování. V tomto směru jsou nejlepší konzolové a mobilní konzolové regály. Víte, co řadíme mezi velkoplošný materiál a jaké výhody a využití mají konzolové regály?

Široké využití

Velkoplošné materiály mají nepochybně své zastoupení především v nábytkářském průmyslu, průmyslu zpracování dřeva a kovovýrobě. Využívají je zvláště výrobci větších produktových celků (postele, kuchyňské linky, pouliční osvětlení a jiné). Všeobecně platí, že čím větší zpracovaný materiál, tím méně koncového odpadu.

Mezi velkoplošný materiál řadíme například následující výrobky:

 • Překližky, OSB desky – jde o relativně pevný materiál, který si dokáže udržet svůj tvar (rovnost). Není nutné, aby byl hustě podpíraný, obvykle stačí 3 konzoly,
 • tyčový hutní materiál - pásoviny, jekly, trubky, i profily v různých délkách (3m, 6m, 12m),
 • okenní profily – i když je jejich váha proti hutnímu materiálu zanedbatelná, kvůli zvýšeným nárokům na přesnost (rovnost) je při práci s okenními profily nutné použít více podpěrných konzolí,
 • tabulový plech – v různých formátech a síle (1,25x2,5m, 2x3m, 1x2m). Plechů je opravdu široká škála, díky konzolovému regálu je však můžete mít kompaktně a především přehledně uskladněné,
 • hranoly, desky „tatranský profil“ – všech rozměrů a délek,
 • ostatní velkoplošné materiály – uskladňovat můžete také množství jiných typů velkoplošných materiálů, např. desky s označením MDF, PSL, OSL, DTD, HDF, kuchyňské pracovní desky a jiné.

Regály na uskladnění velkoplošného materiálu

velkoplošní materiál uskladnený v regálu

Problémem u velkoplošných a nestandardních materiálů je náročnost jejich uskladnění. Vzhledem k jejich velikosti nebo nepravidelnému atypickému tvaru je složité ukládat je do paletových regálů tak, aby nezabíraly zbytečně mnoho místa. Nesprávně zvoleným systémem nebo druhem regálů dochází k neefektivnímu využívání místa.

K tomu, abyste bez problémů uskladnili velkoplošný a nestandardní materiál, slouží konzolové a mobilní konzolové regály.

Výhody konzolových regálů

 • Konzolové regály – jsou velmi univerzální, protože jejich ložná plocha není
  předělená sloupy. Konzolové regály ze série UNICANT jsou vyvinuty tak, abyste dokázali efektivně skladovat plošný a tyčový materiál, palety a jiné výrobky netradičního tvaru. Tyto regály je možné obsluhovat ručně, ale i pomocí vysokozdvižného vozíku. Obsluha závisí na konstrukci regálů a typu skladovaného zboží. Regály navrhujeme na míru podle prostorových a jiných podmínek, které máte k dispozici,
 • Mobilní konzolové regály – jsou také vhodné pro tyčové a plošné výrobky s ohledem na maximální využití skladové kapacity. Jsou umístěny na kolejnicích a jejich pohyb pracuje na bázi elektromotoru. Na bezpečnost obsluhy dohlíží řídící systém. Mezi další výhody tohoto druhu regálů patří:
  • neustálá dostupnost materiálu v regálech
  • zvyšování kapacity existujícího prostoru o téměř 100%
  • šetření vašich provozních nákladů.

regál s velkoplošním materiálem

Konzolové regály navrhujeme a vyrábíme u nás v Regalsistem na míru a přesně podle požadavků zákazníka. Určíme si základní hodnoty a podle nich navrhneme správné rozměry a nosnost regálů. Zákazník tak získá to, co potřebuje za nejnižší možnou cenu. Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, v naší plně vybavené zámečnické dílně vyhovíme i těm nejnáročnějším požadavkům. Napište nám na info@regalsistem.cz, nebo nás přijďte navštívit osobně. Náš vyškolený personál vám vždy rád poradí.

Náš tip: Nezapomeňte nahlédnou do galérií našich realizací pro velkoplošné materiály v konzolových a mobilních regálech. Určitě tam objevíte množství inspirace.


Naše řešení pro velkoplošný materiál