Přejít k hlavnímu obsahu
load

Tipy, jak si udržet pořádek ve sklepě. Využijte regály a boxy

Tipy, jak si udržet pořádek ve sklepě. Využijte regály a boxy

Sklepy přímo vybízejí k tomu, abychom do nich odložili co nejvíce věcí. Ze sklepa se tak často stane skladiště, ve kterém není k hnutí.

V následujících bodech se dozvíte, jak efektivně zorganizovat prostor ve vašem sklepě. 

Blíží se zima a do sklepa chcete odložit třeba poslední nasbírané ovoce. Sklep je však beznadějně přeplněný. Možná vás napadne investice do nových prostorů, ale za zvážení spíše stojí jednoduše sklep přeorganizovat.

Více místa můžete získat například využitím boxů a regálů.

Pořádek na prvním místě

Při reorganizaci vašeho sklepa je dobré začít s čistým štítem. Prvním krokem je protřídění a zbavení se nepotřebných věcí.

Zbytek uložíme do boxů nebo přepravek.

Do každého boxu umístíme podobné položky a každý pečlivě označíme, aby bylo jasné, co se v něm nachází. Následně označíme třeba štítkem i místo, na které box uložíme.

Díky tomu vždy rychle najdeme vše potřebné a následně nám nebude dělat problém to vrátit na původní místo.

Myslete na bezpečnost

Roztříděné a označené boxy je potřeba vhodně rozmístit. Nejvhodnější jsou na to základní regály do sklepů. Regály se můžete pokusit sami namontovat pomocí návodu na internetu.

Pokud ale zrovna nejste domácí kutil, dejte si pozor. Nesprávně smontovaná konstrukce či připevnění ke zdi může v nejlepším případě skončit pouze poškozením vašich zásob.

Proto si raději nechte pomoci od vyškolených montérů, kteří vám regály dovezou až domů a sami sestaví.

Naplánujte uspořádání do budoucna

Jakou velikost dveří je nutné zvolit pro bezproblémový přesun věcí? Jak velké a těžké boxy budeme do regálů umisťovat? První možností je použít lepící pásku a rozdělit prostor na podlaze.

Na zem potom uložte boxy a testujte dostupnost a vhodné rozměry budoucího regálu.

Mnohem rychlejší způsob je využít online návrhář. Mimo vizualizace regálů zajistíme přizpůsobení se váze vašich věcí a také hned budete mít jasný přehled o ceně.

Tip:

U přeměřování prostoru si dávejte pozor na detaily - například nerovnosti stěn, sokly, trubky od radiátoru či kanalizace.

Nebojte se zužitkovat každý prostor

Pro uspořádání prostoru a montáže regálů se nebojte zužitkovat každý volný prostor. Na volnou stěnu je možné připevnit magnetické systémy nebo plastové stěny. Na ty se dá umístit nářadí, kabely a podobné maličkosti.

Pokud je váš sklep vlhký, či do něj občas zatéká, využijte závěsné systémy ke stropu. Své věci zavěste a budou v bezpečí do dalšího použití.

Pokud jste se rozhodli pro zefektivnění vašeho prostoru a máte jakékoli další otázky, neváhejte nás kontaktovat.


Navrhněte si vlastní regály do sklepa