Přejít k hlavnímu obsahu
load

Tipy a triky při skladování

Problém, se kterým se nejčastěji setkáváme při skladování, je nedostatek prirestoru nebo jeho nekvalitní využití. Tento problém má však mnohem jednodušší řešení, než pronájem, či vybudování nových prostor. Řešením jsou kvalitní regálové systémy. V našem článku vám proto prozradíme pár jednoduchých a praktických triků, které vám díky využití regálů vaše skladování usnadní.

1. Ekonomický přístup

Mnoho nesprávných kroků při skladování vznikne mylnou domněnkou, že větší množství regálových systémů  znamená větší využití prostoru. Někdy je však opak pravdou. Investice do kvalitních regálů neznamená vždy investice ve velkém. Někdy stačí jen jeden větší regály, zda pár menších, které vám skladování významu usnadní. Patrové regály, zda praktické mezipatra vás o tom určitě přesvědčí - ty totiž rozšíří prostory vašeho skladu, či logistického centra do výšky.

2. Investice do kvality

Na trhu dnes najdete širokou škálu prodejců, kteří nabízejí regálové sestavy za mimořádně nízké ceny. Je však dobré zaměřit se na kvalitu, která se ne vždy spojuje s nízkou cenou. Hledejte cenově dostupné řešení, ale ptejte se na životnost regálů, jejich provedení, nosnost, zda normy platné v ČR.

3. Flexibilita

Velmi praktickým řešením jsou i mobilní regály . Pokud hledáte regály, které se dokáží flexibilně přizpůsobit vašim požadavkům, mobilní regály budou tou správnou volbou. Základním specifikem těchto regálů je jednoduchá manipulace i to, že dokáží maximalizovat kapacitu jakéhokoliv skladu. Umístění, nastavení polic a regálů si můžete velmi snadno korigovat a přizpůsobovat aktuálním potřebám, díky čemuž získáte i praktickou manipulaci s materiálem, či zbožím.

4. Maximalizace prostoru

Mezipatra  jsou přímo ideálním řešením pro všechny větší sklady a centra. Jejich největší předností je, že dokáží sklad v některých případech až zdvojnásobit. Navíc je možné se mezi patry velmi jednoduše pohybovat a manipulovat se skladovaným materiálem nebo zbožím.

Existuje spousta dalších regálových řešení se kterými se již nemusíte obávat nedostatku prostoru. Pokud chcete získat více informací, neváhejte se obrátit na naše profesionály, kteří vám navrhnou řešení na míru.