Přejít k hlavnímu obsahu
load

Skladujte pneumatiky prakticky a efektivně

Minimálně dvakrát ročně řeší každý majitel auta otázku: kam s pneumatikami? My vám na ni odpovíme v následujících řádcích.
 
Přestože kvůli faktorům jakými jsou počasí, zda sezónní uskladnění nelze zcela přesně určit životnost pneumatik, správným zacházením a skladováním pneumatik můžete jejich životnost významně ovlivnit.
 
Pokud chcete, aby vám pneumatiky vydržely co nejdéle, máte na výběr ze dvou možností. Buď si je můžete odložit do servisu, kam vám je sice odborně uskladní, ale na druhé straně budete muset za to zaplatit. Druhou možností je zajistit si kvalitní regály na pneumatiky, které jsou sice jednorázovou investicí, ale sloužit vám budou ještě mnoho a mnoho let.
 
Jak na to?
 
Dříve, než pneumatiku uskladníte do regálu, je třeba každou důkladně vyčistit, odstranit kamínky a označit, abyste je s příchodem další zimní nebo letní sezóny nenamontovali na opačnou stranu, protože přední a zadní mají odlišné hloubky profilu. Pokud budete pneumatiky skladovat ve sloupcích, ujistěte se, že jedna druhou nedeformují vzájemným tlakem.
Jelikož je budete pravděpodobně skladovat více než měsíc, doporučujeme jejich občasné otáčení, případně obměnu.
 
Kvalitní regál však nestačí, důležité je i jeho umiestnenie.Regál se musí nacházet na chladném, suchém, čistém a uzavřeném místě. Pokud byste nechali více než měsíc pneumatiky na vzduchu venku mohou se obejmout trhliny, které způsobuje vzdušný ozón.
 
Pokud stále váháte, zda bude pro vás lepší investovat do regálů na pneumatiky, nebo je raději uskladnit u profesionálů, je dobré spočítat si investici do uskladnění v servisu (s níž je třeba počítat dvakrát ročně) a porovnat je s výškou jednorázové investice do regálu. Pokud disponujete prostory, do kterých se nevejde ledajaký regál, můžete si ho vyskládat pomocí online návrháře , který zajistí, abyste měli výšku, šířku a hloubku polic dle Vašich možností požadavků.
 
Jejich montáž je velmi jednoduchá, protože regál funguje na principu stavebnice, kterou snadno postavíte i doma. Každý je odborně navržen se speciálně tvarovanými lištami, které zabraňují tomu, aby došlo k deformaci pneumatiky.
Kromě jejich profesionálního vyhotovení regály splňují normy a předpisy platné v ČR.
 
Skladujte pneumatiky prakticky a efektivně