Přejít k hlavnímu obsahu
load

Skladování malých dílů: Tipy a triky

regál na šrouby

Pracujete ve vašem skladu s drobnými díly a součástkami? Myslete na to, že jejich skladování vyžaduje osobitý přístup.

Poradíme vám, jaká skladová řešení budou zárukou praktičnosti a přehlednosti.

Šrouby, hřebíky, spojovací či kotvící materiál a další drobné součástky umí být záludné. Díky svým drobným rozměrům se snadno rozsypou, poztrácejí či pomíchají. Není proto praktické skladovat je v policových regálech volně, ale musí mít vždy své místo.

Vaši pracovníci by při chystání materiálu měli vždy rychle a jednoduše najít jakýkoliv typ šroubu či hřebíku. Poradíme vám, jak toho dosáhnout.

 

3 Tipy na skladování malých dílů

 

1. Správný výběr regálů

Pokud budete skladovat drobné kovové díly, které mají vyšší hmotnost, měli byste počítat i s vyšší nosností policových regálů. Našim zákazníkům se osvědčily regály s nosností od 200 kg na jednu polici.

Doporučujeme volit kratší police, které vám poskytnou vyšší nosnost za méně peněz.

 

2. Barevné kódování

Často může být těžké vyznat se ve všech typech šroubů a hřebíků. Jejich věčné dohledávání práci ztěžuje a prodlužuje. Pomoci může třídění podle barevných přepravek nebo barevných štítků. 

Uvidíte, jak vám najednou práce půjde od ruky.

 

3. Praktické zásobníky

Skladovat drobné zboží v obalech a pytlících, ve kterých jste je nakoupili, nemusí být praktické, přehledné ani trvalé. Vyplatí se využít potenciál vašich regálů na maximum a doplnit je vhodným úložným řešením, například: 

  • zásobníky,
  • zásuvkami či
  • boxy

 

Krabice či přepravky?

Drobné díly je vhodné skladovat v otevřených či uzavřených nádobách. Můžete zvolit obyčejné krabice, bedničky či přepravky, které jsou levné a dostupné. Kartónové krabice se však můžou snadno poškodit, můžou navlhnout nebo se protrhnout.

Dřevěné bedničky také nejsou moc odolné vůči špíně, prachu a vlhkosti a jejich trvanlivost je značně omezená. Zároveň je taková organizace zboží v krabicích a bedničkách poměrně nepřehledná i nevzhledná.

Čím je tedy nahradit?

 

Vsaďte na plastový program od Regalsistem

plastové šuplíky a přepravky pro skladování malých dílu

Naši nabídku regálů doplňuje a rozšiřuje plastový program, který je ideální právě na uskladnění malých součástek a dílů. Pomůže vám udržet váš sortiment přehledný, organizovaný, dobře označený, a jednoznačně vám ulehčí manipulaci s ním.

V naší nabídce najdete mnoho typů přepravek, boxů a zásuvek z praktického a lehkého plastu.

Vyznačuje se vysokou odolností vůči tepelnému, chemickému a mechanickému poškození. Bonusem je jednoduchý a moderní design a pestrý výběr barev, pomocí kterých můžete váš inventář sladit s firemními barvami.

Jsou tak vhodným doplňkem vašich skladových a provozních prostor.

V nabídce Regalsistem najdete …

 

1. Zkosené přepravky BULL

Skladování malých dílů: Tipy a trikyPraktické zkosené nádoby, které zvyšují přehlednost a ulehčují vybírání obsahu. Jsou vyrobeny z pevného, tvrdého a lehkého plastu odolného vůči teplotám od -40 °C do +80 °C.

Jsou též odolné vůči nárazům, kyselinám, olejům a rozpouštědlům.

Mají ergonomický tvar, jsou dostupné v 5 barvách a je možné je volně umístit v regálech, stohovat nebo uchytit na zadní panel. Každá přepravka je též opatřena praktickým držákem na etiketu, abyste měli vždy přehled o jejím obsahu.

Nejlepšího řešení dosáhnete kombinací s pojízdnými vozíky BULL.

 

2. Pojízdné vozíky BULL

Skladování malých dílů: Tipy a trikyPojízdná konstrukce vyrobená z praktické oceli je určená pro zkosené přepravky BULL. Vozík je dodáván se 4 gumovými kolečky, úchyty na přepravky a se samotnými přepravkami.

Jeho nosnost je až 100 kg.

Usnadní vám manipulaci s drobným zbožím a umožní jeho jednoduchý přesun v rámci skladu. Rozměry vozíku jsou 1 240 mm (V) x 1 120 mm (Š) x 500 mm (H) a hmotnost představuje 50 kg.

Do vozíku je možné umístit 18 až 54 ks BULL přepravek podle zvoleného typu přepravky.

 

3. Zásuvky a boxy PUMA

Skladování malých dílů: Tipy a trikyModulární úložné boxy jsou dokonalé i pro ten nejdrobnější materiál, který se v nich určitě neztratí. Obsahují boxy v různých velikostech a k nim pasující zásuvky a odnímatelné oddělovače.

Boxy je možné umístit volně ke stěně. Jsou vyrobeny z odolného, lehkého a nárazu vzdorného plastu. K dispozici jsou ve více barevných provedeních a mají zabudované držáky na etikety.

 

4. Výklopné zásuvky FOX

Skladování malých dílů: Tipy a trikyDokonalý systém a přehlednost vám přinesou výklopné zásuvky. Jde o stavebnicový systém složený z určitého počtu jednotek při celkové délce 600 mm. Zásuvky je možné jednoduše vyklopit nebo úplně vyndat.

Mohou být připevněny přímo ke stěně nebo v ocelovém rámu.

Použitým materiálem je opět pevný, lehký a odolný plast ve třech barevných provedeních. Samozřejmostí jsou držáky etiket. Nejlepšího řešení dosáhnete kombinací se skříní pro výklopné zásuvky FOX.

 

5. Skříň na zásuvky FOX

Skladování malých dílů: Tipy a trikySamostatně stojící struktura vytvořená pro výklopné zásuvky FOX, které je možné do ní doplnit podle vašich potřeb. Jde v podstatě o ocelový rám nebo skříň s rozměry 1030 mm (V) x 665 mm (Š) x 250 mm (H) a s hmotností 15 kg.

 

Použití děličů polic

plastové přepravky a box pro drobnej tovar

Při skladování středně velkých dílů, jako jsou např. různé topenářské a vodárenské spojky a kolínka, je možné na rovné nebo vaničkové police umístit děliče s ohrádkami, díky kterým nám vzniknou na polici jednotlivá oddělení na uskladnění různých typů materiálu bez nutnosti použití boxů či zásuvek.

Neváhejte se na nás obrátit v případě, že potřebujete pomoci s výběrem vhodného skladového řešení.

 


Kontaktujte nás