Přejít k hlavnímu obsahu
load

Rizika plynoucí z nedodržování bezpečnostních zásad při skladování

Každý sklad má svá vlastní pravidla fungování, ke kterým ještě třeba přizpůsobit bezpečnost. Pak může práce v daném prostoru probíhat naplno a bez zbytečných rizik. V opačném případě podceňujete situaci a vystavujete se různým problémům.

Dodržovat bezpečnostní pravidla při skladování se nedoporučuje jen tak, nakolik práce ve skladech přináší řadu komplikovaných situací ohrožujících bezproblémový provoz. Tyto pokyny nebo směrnice mají svůj jasný účel a jejich nerespektování může ohrozit nejen zboží ve skladu, ale rovněž i zdraví lidí. Proto je správně získat poznatky o bezpečnostních pravidlech a uvědomovat si, co Vám hrozí v případě jejich zanedbávání.

Dbejte o hlavní bezpečnostní pravidla:

- Nezapomínejte na bezpečnostní značení
- Pohybujte se pouze po vyznačených trasách
- Riziková místa ohraďte sloupky a zátarasy
- Pomáhejte si instalací dopravních zrcadel


Rizika plynoucí z nedodržování bezpečnostních zásad při skladováníRizika plynoucí z nedodržování bezpečnostních zásad při skladování

  

Poškození majetku

Pokud zanedbáte bezpečnost, snadno můžete čelit mechanickým poškozením v jakémkoliv rozsahu. Havárie, zničení podlahy nebo rozbití regálů jsou jen některé z možných situací, které nastávají při nerespektování pravidel.

Znehodnocení zboží

Další možností, ke které Vás dovede ignorace bezpečnostních opatření, jsou škody na uskladněného zboží. Příčiny mohou být podobné jako při poškozeních majetku, ale častěji se to stává použitím nevhodných obalů nebo špatným čištěním. I v tomto případě platí, že bezpečnost a péči musí být v každém skladu na prvním místě.

Nebezpečné úrazy

Největší bezpečnostní riziko spočívá v úrazech, které mohou lidi ve skladu vážně zranit. Takové situace se stávají pravidelně a často končí vážnými zraněními. I díky dodržení bezpečnostních opatření se jim dá vyhnout, takže nepodceňujte situaci.