Přejít k hlavnímu obsahu
load

Regály na knihy a nejlepší skladová řešení

kovový regál na knihy

Začíná být váš sklad nebo archiv s knihami přeplněný? Vhodné řešení pro jednoduché a přehledné skladování představují regály na knihy. Přečtěte si, jaké jsou jejich výhody, jak si je vybrat a jak je využívat efektivně.

Jak si vybrat regály na knihy?

Při výběru regálu na knihy můžete postupovat velmi podobně jako při koupi klasického regálu. Do úvahy vezměte prostor, do kterého plánujete regály umístit a následně vyberte vhodný typ regálového řešení. Na co byste měli myslet?

  • Velikost a rozměry – při rozšiřování knihovny je vždy důležité myslet na to, s jak velkým prostorem operujete. Ve velkém prostoru nebudete mít problém, ale v menších knihovnách a místnostech doporučujeme efektivní řešení, například koupi vysokých regálů. Je to právě výška, která bývá často nevyužita,
  • nechejte si rezervu – ať už mezi stěnou a regály, nebo mezi jednotlivými regály. Zároveň nezapomeňte na to, že je pohodlnější, když na knihy dosáhnete přímo ze země,
  • zvolte typ regálového řešení – nejideálnějším řešením pro ukládání knih jsou policové regály. Knihy mohou být velmi těžké, naše regály si však s touto vahou díky své nosnosti a stabilitě hravě poradí, 
  • zvolte si styl – budou vaše regály někomu na očích? Kromě funkční stránky v tomto případě myslete i na to, jak budou vypadat. Každý regál se dá vyšperkovat ozdobami nebo pěknými ilustracemi. Kreativitě se meze nekladou.

U nás si například můžete zvolit dodatečné lakování regálů vypalovanou barvou ve všech barvách vzorníku RAL. Standardní kovové police můžeme nahradit policemi z masivu nebo laminovanou dřevotřískou. Také se umíme v plné míře přizpůsobit požadavkům zákazníka a ze stejného materiálu vytvoříme čelo i výplň regálů.

Kategorizace knih v regálu

Regál je efektivní jen do té míry, do jaké s ním umíte nakládat. To znamená, že musíte umět správně zužitkovat prostor a vytvořit si systém, ve kterém se vyznáte. Zde jsou naše rady ke kategorizaci knih v regálech:

  • Žánr a abeceda – rozdělovat knihy podle žánrů a následně abecedně je standardní způsob, jakým si můžete velmi jednoduše udělat v knihách pořádek. Díky tomu se budou i čtenáři lépe orientovat a najdou titul, který hledají. Má knižní série více autorů? Pak je vhodné, abyste jednotlivé knihy ukládali vedle sebe nehledě na různá jména autorů,
  • novinky a bestsellery – kupujete regály na knihy do knihkupectví? Čtenáře určitě zajímá, jaké knihy vyšly v poslední době a které patří mezi nejoblíbenější. Vyčleňte speciální poličku knihám, které jsou aktuálně v kurzu a je po nich nejvyšší poptávka. Toto pravidlo můžete uplatnit i v domácí knihovně a nejnovější tituly nebo knihy, které chcete číst prioritně, mohou mít exkluzivní místo.

Náš tip: Pro jednoduchou a flexibilní organizaci se výborně hodí univerzální magnetický štítek, na který se dá psát rukou nebo univerzálním popisovacím přístrojem.

Pokud chcete využít prostorové kapacity svého skladu téměř na 100 %, pro efektivní skladování knih určitě vyzkoušejte naše policové mobilní regály. Jsou flexibilní, vhodné do archivů, depozitních a příručních skladů a díky zabudovaným kolejnicím i velmi snadno posouvatelné.


Vyberte si z našeho sortimentu