Přejít k hlavnímu obsahu
load

Regál na šrouby: Podle čeho vybírat a na co nezapomenout?

kvalitní regál na šrouby

Vlastníte železářství či potřeby pro domácí mistry? Poradíme vám, jak si vybrat regály do vaší prodejny či skladu, vhodné na uskladnění šroubů, hřebíků a dalších druhů spojovacího materiálu nebo kotvicí a vrtací techniky. Možná se to nezdá, ale každý druh materiálu vyžaduje trochu odlišné skladování.

Chcete přece, aby se vaši zaměstnanci i zákazníci dobře orientovali v sortimentu a vždy našli to, co právě hledají.

Přehledný systém uložení zboží je proto opravdu důležitý. Naštěstí jsme tu my, abychom vám pomohli zorganizovat vaši prodejnu efektivně a kvalitně pomocí ocelových regálů.

K čemu tedy přihlédnout při jejich výběru?

 

Nosnost a rozměry regálů

Při uskladnění kovového zboží, jakým jsou například šrouby, jde obvykle o těžší váhu. Naši zákazníci proto nejčastěji volí regály s nosností od 200 kg na jednu polici. Jestliže je takové zboží drobnější a bývá baleno v menších krabičkách, nejsou potřeba příliš dlouhé police.

O mnoho praktičtější pro vás budou police okolo 1m.

Použitím kratších polic, které jsou častěji dělené, zároveň dosáhnete vyšší nosnosti za méně peněz a odkládací plochu nepřetížíte jako při zbytečně dlouhých policích. Dobře si promyslete také výběr hloubky police tak, abyste úložnou plochu dokázali využít.

Při opravdu hlubokých policích byste se totiž museli natahovat zbytečně daleko nebo by zadní prostor zůstal prázdný. Rozhodujte se také podle toho, zda budete regál obsluhovat jen zepředu nebo z obou stran (bude stát v prostoru). Při umístění u stěny vám bude stačit hloubka 400 až 600 mm a při umístění v prostoru 600 až 800 mm. 

A co výška?

Jsou-li šrouby malé, potřebují na ně vaši zaměstnanci či zákazníci dobře vidět. Určitě se také pro ně nebudou chtít natahovat výše než je nutné.

Ideální obslužná výška regálu je přibližně od 750 do 1 800 cm, proto tomu přizpůsobte jeho celkovou výšku. Vyšší úrovně polic, stejně jako ty nižší, využijete maximálně na uskladnění extra zásob rozměrnějšího zboží či zboží, které se prodává méně často.

 

Plastový program

plastové přepravky na šrouby

Šrouby a jiné malé součástky bývají často baleny v papírových krabicích, které se rychle opotřebují a zničí působením vlhkosti. V regálu potom působí nevzhledně, navíc jsou nepraktické a je do nich špatně vidět. Pro lepší organizaci vašeho zboží je skvěle nahradí náš plastový program.

Tvoří ho plastové přepravky BULL, které jsou zkosené, a proto se z nich zboží velmi jednoduše vybírá.

Přepravky jsou vyrobeny z materiálu, který je vysoce odolný vůči tepelnému, chemickému a mechanickému poškození. Na rozdíl od papírových krabic vám tak budou sloužit opravdu dlouhou dobu. Můžete je zakoupit v různých rozměrech a barvách a sladit je například s vaším firemním logem či designem provozovny.

Přepravky je navíc možné stohovat nebo uchytit na zadní panel. Každá je též opatřena držákem na etiketu, abyste měli přehled o obsahu přepravky.

K praktickému uskladnění drobného zboží vám tak nic víc netřeba.

 

Návrhář regálů

Pokud už máte jasnou představu o tom, jaký regál potřebujete, můžete si ho navrhnout sami v našem Online návrháři. Stačí, když si navolíte potřebné parametry (výška regálu, hloubka, délka police, počet polic či nosnost) a jednoduše si tak poskládáte celou regálovou sestavu podle svých představ.

K dispozici máte také množství komponentů a doplňků, jako jsou:

  • různé přepážky,
  • zásuvky,
  • úchyty,
  • etikety
  • nebo už vzpomínané plastové přepravky.

V následujícím videu najdete jednoduchý návod k tomu, jak pracovat s naším Online návrhářem.

Jestliže si však nevíte rady nebo potřebujete zařídit celý sklad či prodejnu, rádi vám samozřejmě s návrhem pomůžeme. Přijedeme k vám, zaměříme váš prostor a spolu najdeme to nejvhodnější řešení pro vás.

Neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky.


Naše policové regále