Přejít k hlavnímu obsahu
load

Průmyslové regály: Při výběru přihlédněte i k těmto věcem

průmyslové regály

Žijeme v době, kdy díky automatizaci vyrábíme stále více produktů, na které je potřeba stále více úložného prostoru. Kvalitní průmyslové regály a regálové systémy jsou proto nezbytné. Co všechno byste při jejich výběru neměli přehlédnout?

 

Co jsou to průmyslové regály?

Průmyslové regály jsou skupiny kovových konstrukcí určené ke skladování zboží, výrobků a materiálů. Procesy jako výroba, logistika, přeprava, a především samotné skladování závisí na optimalizaci, kterou průmyslové regály nabízejí.

Moderní průmyslový regál dnes kromě ukládání věcí slouží i jako podpora uspořádání výrobků pro jejich pozdější přepravu. Důmyslná konfigurace a umístění regálového systému vymezí prostor ve skladu a vytvoří síť uliček, která je ideální pro manipulaci s uloženými objekty.

Průmyslové regály můžeme rozdělit na:

Všechny tyto se dále dělí a upravují podle požadavků klientů na různé varianty, například na mobilní nebo poschoďové regály. Průmysl a regály jsou velmi úzce propojené a takový způsob skladování výrobků a materiálu je odjakživa ten nejideálnější.

 

Důležitost průmyslových regálů

policove i konzolove regaly

Skladování je klíčovým prvkem jakéhokoliv průmyslu. Je výsledkem efektivní organizace a řízení. Vhodné místo ke skladování pomáhá chránit integritu hmotného majetku společnosti, která může dále těžit z jeho tržní hodnoty.

Při skladování je důležité mít fyzickou základnu.

Tento cíl zpočátku splňují samotné průmyslové sklady. Interiér těchto míst však není vhodný ke správnému skladování, protože nenabízí přesný a bezpečný způsob ochrany zboží. Právě proto vznikly průmyslové regály.

Jejich úkolem je zabezpečit nápravu vnitřní nedostatečnosti skladů a zabránit poškození zboží.

Spolehlivý a zkušený dodavatel dokáže průmyslový regálový systém navrhnout tak, aby využíval maximální skladovací kapacitu skladu. Kovové konstrukce systému mohou být přitom vysoké i víc než 10 metrů.

Kromě výše uvedeného vám šikovně umístěné skladovací regály a regálové systémy dokážou ušetřit peníze, snížit počet zaměstnanců zodpovědných za skladování a také zkrátit čas přepravy a dodání.

 

Na co myslet při výběru průmyslových regálů?

Najít způsob, který maximalizuje úložný prostor, je pro váš sklad a podnikání jednou z nejdůležitějších věcí. Zvětšení aktuálně dostupného prostoru je důležité, pokud chcete zvýšit svůj zisk a produktivitu.

Ideální způsob skladování by měl být jednoduchý, bezpečný a zároveň vysoce efektivní. Při výběru průmyslových regálů proto dbejte i na tyto věci:

 • vsaďte na spolehlivého dodavatele – kvalitní dodavatel s léty zkušeností, který dodává ověřené regálové systémy, by měl být základem při zařizování skladu. Vždy si prověřte jeho historii, reference, a pokud máte možnost nahlédnout do skladů, které už zařídil, udělejte to.
 • hledejte modulovací regály - myslete na to, že vaše firma bude růst a spolu s ní i vaše nároky na skladovací prostory. Hledejte proto takové regálové soupravy, které se dají modulovat, nastavovat a neustále doplňovat. Také tady je dobré vybrat si jednoho dodavatele, který vám například i v případě poškození regálu bez problémů potřebné komponenty vymění.
 • bezpečnost na prvním místě – při provozu v průmyslových skladech hrozí neustále nebezpečí pracovního úrazu. Pravidelné roční prohlídky představují způsob, jak toto riziko minimalizovat včasným odhalením poškození nebo nedostatků regálových systémů. Pravidelnost prohlídek vyplývá i z platné legislativy a je povinností vlastníka regálů. Kvalitní dodavatel má takovou službu ve své nabídce a její opakované vykonávání na několik let dopředu může být součástí cenové nabídky při nákupu průmyslových regálů. Všechny případné nedostatky budou uvedeny v protokolu z prohlídky a je na provozovateli regálů zabezpečit jejich včasné a efektivní odstranění.

Proto si vždy vybírejte jen dodavatele, který zabezpečí dodání regálů v souladu s platnými technickými normami. Právě ty jsou zárukou všeobecně uznávaných technických řešení a bezpečnosti, kterou hledáte.

Mezi relevantní technické normy, na které my v REGALSISTEM.sk odkazujeme, patří:

 • ČSN EN 15512 - Ocelové statické skladovací systémy - Přestavitelné paletové regálové systémy - Zásady navrhování konstrukce,
 • ČSN EN 15620 - Ocelové statické skladovací systémy - Přestavitelné paletové regály - Tolerance, deformace a vůle,
 • ČSN EN 15629 - Ocelové statické skladovací systémy - Specifikace skladovacího zařízení,
 • ČSN EN 15635 - Ocelové statické skladovací systémy - Používání a údržba skladovacího zařízení
 • ČSN 26 9030 - Manipulační jednotky - Zásady pro tvorbu, bezpečnou manipulaci a skladování,

 

Největší benefity průmyslových regálů

prumyslove regaly v kotoucovym materialem

Průmyslové regály se vyznačují vysokou odolností, stabilitou a vyšší nosností oproti běžným regálům. Obvykle disponují i zvýšenou odolností vůči agresivním chemikáliím, skladování těchto látek je však třeba dopředu konzultovat s dodavatelem regálů.

Mezi další benefity patří:

 • Efektivní využití prostoru – využitím kvalitních průmyslových regálů a jejich důmyslným umístěním ve skladu dokážete maximalizovat úložný prostor.
 • Jednoduchá montáž – průmyslové regály vám přivezou po kusech a je potřeba je poskládat. Zvládnete to i sami, ale profesionální dodavatel vám je ve skladu sestaví přesně podle vašich představ a dopředu dohodnutého dispozičního plánu.
 • Odolnost – průmyslové kovové regály vydrží výrazné teplotní extrémy. Také jsou odolné vůči opotřebení způsobenému neopatrným ovládáním vysokozdvižných vozíků. Jsou dlouhodobě odolné vůči korozi nebo oxidaci. Kov průmyslové kvality je pevnější než běžné materiály, stále však potřebuje tu správnou ochranu. Hledejte regály s kvalitním pozinkovaným nebo lakovaným povrchem. Obě tyto povrchové úpravy mají svoje výhody a nevýhody při odstraňování koroze. Pozinkované kovy odolávají korozi, protože jsou potažené zinkem. Každá povrchová úprava je napadána korozí a oxidací jinak, proto se zeptejte svého dodavatele, jaká je ta nejlepší právě pro vaše prostředí skladu.
 • Bohaté možnosti doplňků – průmyslové regály od jednoho dodavatele mají tu výhodu, že v případě poškození nebo opotřebení dílů k nim vždy najdete bohaté možnosti doplňků na míru. Ať už jde o vanové police na skladování volně uloženého zboží, různé úchyty na kotvení regálů do stěny nebo univerzální štítky na popis produktu a vložení čárových kódů, váš dodavatel bude disponovat vším, co potřebujete.
 • Nízké náklady – průmyslové regály patří mezi nejméně nákladná řešení skladových prostor. Vždy dostanete to, za co zaplatíte. Nezapomeňte při dodávce zkontrolovat kvalitu kovu, povrchovou úpravu, váhovou kapacitu a úložnou kapacitu, abyste se ubezpečili, že vše přesně odpovídá vašim potřebám.

 

Průmyslové regály od Regalsistem

Hledáte kvalitní průmyslové regály do vašeho skladu či výrobní haly? Kontaktujte nás, rádi vám se vším poradíme.

Nabízíme obhlídky a zaměření prostor pro navržení efektivního regálového systému, který přesně zapadne do vašich prostor.

Společně vybereme to nejlepší dispoziční řešení, které splní vaše představy a požadavky.


Kontaktujte nás