Přejít k hlavnímu obsahu
load

Prodlužte správnou péčí životnost regálů

Mezi hlavní přednosti regálů a regálových systémů  Regalsistem patří jejich provedení. Regály jsou vyrobeny z kvalitně pozinkovaného materiálu, s použitím metody Sendzimir. Ačkoli tato metoda zaručuje dlouhou životnost povrchové ochrany a vysokou odolnost regálů proti oděrkám a jiným poškozením, v praxi se setkáváme s nesprávným užíváním regálů, což vede ke zkrácení jejich životnosti.
 
V následujícím článku jsme si proto pro vás připravili několik tipů a doporučení jak užívat regály tak, aby vám vydržely co nejdéle a v co nejlepší kvalitě.
 
Nosnost
 
Jednou z nejdůležitějších zásad, které by měl uživatel nebo odpovědná osoba v logistickém či distribučním centru dodržovat, je nosnost regálů. Nosnost je zpravidla vždy určena výrobcem v zájmu ochrany zdraví a bezpečnosti při práci. Riziku vystavujete nejen vašich zaměstnanců, ale i zboží, které je na regále vystaven, protože zhroucením regálu se může zboží výrazně poškodit nebo znehodnotit. Taková situace se bohužel stává zejména v případě průmyslových regálů, kde častokrát bývá nosnost regálů několikanásobně převýšena.
 
Navíc se kromě nebezpečí úrazu nebo znehodnocení zboží vystavujete i možnosti dostat pokutu při náhodné kontrole.
 
Ukotvení
 
Na ukotvení regálů je třeba myslet především v rámci velkých regálových sestav, které se mnohdy využívají ve větších průmyslových nebo výrobních halách. Jen správně ukotven regál vám poskytne kvalitní řešení skladování. Nesmíme zapomínat ani na kotvení regálů do podlahy, stěn nebo stropu. Všechny tyto záležitosti závisí na velikosti konkrétní regálové sestavy , od druhu, velikosti a váhy skladovaného materiálu a také od velikosti a charakteru haly nebo skladu.
 
Čištění a údržba
 
Ačkoliv se na první pohled může jevit, že ve velkých distribučních centrech nebo halách je čistota a péče o regály druhořadá, opak je pravdou. Jedním z faktorů, které významně ovlivňují životnost regálů je prostředí a klima. Právě vlhkost a časté změny teplot dokáží regály znehodnotit a proto je třeba důsledně kontrolovat stav regálů a vodu, prach, či jakékoliv jiné nečistoty, které se na regálech usadí, pravidelně odstraňovat.
 
Zvláštní pozornost bychom měli v rámci péče a údržby měli věnovat regálům, které jsou umístěny venku.
 
Prodlužte správnou péčí životnost regálů
 
Správnou údržbou a dodržováním stanovených pravidel totiž můžete nejen prodloužit životnost vašich regálových systémů, ale také výrazně přispět k tomu, aby měli vaši zaměstnanci bezpečné podmínky při práci a aby bylo vaše zboží chráněné a správně skladované.