Přejít k hlavnímu obsahu
load

Poctivý výběr obslužné techniky je pro váš sklad mimořádně důležitý.

Bezpečnost je prvořadá a proto je důležité se na tento aspekt zaměřit a řešit ho hned od samého začátku. Pokud zajistíte, aby byl váš sklad bezpečný a nehrozilo v něm žádné nebezpečí, odrazí se to nejen na kvalitě práce, ale také na lehkosti obsluhy a pohybu ve skladu.

Jako jsou vyráběny bezpečnostní prvky?

Výrobci zabezpečovací techniky ve skladu vyrábějí bezpečnostní prostředky hlavně na základě psychologických testů zaměřených na schopnost koncentrovat se na práci, prostorovou orientaci, rychlost reakce a také na schopnost rychle reagovat v krizových momentech.

Poctivý výběr obslužné techniky je pro váš sklad mimořádně důležitý.

Při zvyšování bezpečnosti skladů obecně se postupovalo pomalu a veškeré úsilí se zaměřilo na to, jaké regály jsou pro bezpečnost skladu nejvhodnější. Samozřejmě, každý skladuje něco jiného a proto je třeba se řídit především tím, jaký sortiment a materiál skladujeme a na základě toho si zvolíme i správný regál a regálové sestavy.

Paletové regály jsou bezpečné

Pokud se však na bezpečnost zaměříme obecně, zjistili bychom, že velmi vhodné jsou paletové regály , s úrovní výšky přibližně 12 metrů. Zapomínat by se nemělo samozřejmě na volbu dostatečné šířky uliček a bezpečnostní prvky, kterými musí být vybaven každý jeden sklad.

 Poctivý výběr obslužné techniky je pro váš sklad mimořádně důležitý.

Jelikož velké sklady vyžadují pohyb i prostřednictvím vysokozdvižných vozíků, je třeba si promyslet koncepci skladu a také velikost investice do bezpečnostních prvků. Zapomínat by se nemělo na bezpečnostní zrcátka, výstražná světla, reflexní prvky jakož i ochranné prvky na rozích a kritických částech regálů.

Každý zaměstnanec který ve skladu pracuje, by měl být k výkonu své práce proškolený stejně jako i na bezpečnost při práci. Dodržování pravidel a také vhodný výběr bezpečnostních prvků, by měl být pro každého majitele skladu alfa a omegou.