Přejít k hlavnímu obsahu
load

Nepostradatelné díly: manipulace s nimi a jejich skladování

V logistice dílů pro automobilový průmysl je kladen velmi velký důraz na kvalitu a také včasnost dodávek. Dvojnásob to platí pro nákladní vozidla, které představují velmi důležitý nástroj podnikání.
 
Jak to celé probíhá?
 
Logistický operátoři kladou důraz na dopravu a na samotnou objednávku, konsolidaci zásilek a skladování samotných dílů. Specifický sektor představuje přeprava dílů pro nákladní vozidla a právě v tomto případě je nutné dbát na kvalitu a včasnost dodávek. Kvalitní logistický operátor by měl mít tuto skutečnost na paměti.
 
Jednotliví dodavatelé nákladních vozidel disponují kvalitními a sofistikovanými distribučními systémy, jejichž prostřednictvím zajišťují dodávky dílů všem autorizovaným dealerem.
 
 Ve světě je několik centrálních skladů, kde jsou díly dodávány a odkud jsou i dále distribuovány do ostatních servisů, mezi čím jsou uskladněny na regálech.
 
Nepostradatelné díly: manipulace s nimi a jejich skladování
 
 
Kromě centrálních skladů ...
 
Kromě těchto skladů existují ještě regionální distribuční sklady, z nichž jsou zajišťovány zejména urgentní dodávky náhradních dílů. Jednotlivé distribuční procesy centrálních ale i regionálních skladů propojuje jednotný objednávkový systém, do kterého jsou připojeny všechny servisy.
 
Servisy tak odesílají objednávky v elektronické podobě. Každý z nich má pro odesílání objednávek stanoveny určité termíny, které se samozřejmě odvíjejí od velikosti a potřeb servisů. V centrálním skladu dochází ke zpracování objednávky a zabalení jednotlivých dílů.
 
Skladování dílů
 
Díly jsou skladovány podle jednotlivých druhů a také podle charakteru do různých sekcí. Podle těchto sekcí se tyto díly balí způsobem zabraňujícím jejich poškození. Jejich velikost pak rozhoduje o tom, jaký paletový regál se pro jejich skladování použije. Přepravované jsou na paletách nebo prostřednictvím kartónových krabic.
Nepostradatelné díly: manipulace s nimi a jejich skladování