Přejít k hlavnímu obsahu
load

Konzolové stromečkové regály UNICANT

Na uskladnění deskového nebo tyčového materiálu vám skvěle poslouží Stromkové regály UNICANT , které jsou modulovou stavebnicí konzolového regálového systému. Tyto regály se vyrábí a následně montují v závislosti na požadavcích a potřeb jejich objednavatele. Při výrobě regálů je zohledňována požadovaná nosnost regálů, prostorové možnosti i předpokládaná délka skladovaného materiálu. Materiál může být do regálů ukládán pomocí manipulační techniky, např. pomocí vysokozdvižných vozíků, jeřábů, pořadačů a pod., nebo ručně (obvykle do výšky 1,8 m, v závislosti na hmotnosti a charakteru skladovaného materiálu).
 
Konzolové regály  jsou vytvořeny z několika základních konstrukčních prvků. Jak vertikální nosný prvek slouží jednostranné a oboustranné regálové sloupy s patičkou. Standardně jsou sloupy vysoké od 2000 do 5000 mm a jsou dostupné ve více typech profilů. Vázání zase slouží ke spojení sousedních sloupů sestavy a zajištění podélné stability. Regálové sloupy jsou perforované každým 100 mm, díky čemuž je na ně možné našroubovat horizontální nosníky, které mohou být na konci zajištěno pojistkou nebo náběhovým klínem proti odvalen uloženého materiálu. Na nosníky se přímo ukládá uskladněný materiál.
 
Alfou a omegou bezpečné obsluhy a bezpečného nakládání s konzolovými regály je dodržování hodnot maximálního dovoleného zatížení, které je uvedeno na štítku zařízení. Veškeré změny a úpravy konzolových regálů, jakými jsou například zvyšování počtu nosníků regálového sloupu, jsou možné pouze po odborné konzultaci s výrobcem regálů. V zájmu bezpečnosti je také důležité, aby regály obsluhovaly pouze osoby k tomu pověřené a seznámené se zásadami bezpečné obsluhy regálového systému.
 
Konzolové stromečkové regály UNICANT
 
Pro bližší informace o pravidlech bezpečného používání regálů, o projektování a výrobě konzolových regálů nás kontaktujte ZDE .