Přejít k hlavnímu obsahu
load

Jaké výhody vaší firmě přinese policová plošina?

poschoďový sklad s plošinou

Přemýšlíte, jak lépe využít prostor ve vaší hale či skladu? Řešením pro vás může být právě policová plošina, kterou vám v tomto článku blíže představíme. Poznejte všechny její výhody.

Existuje mnoho skladových řešení, která vám pomohou lépe zorganizovat prostor, uskladnit rozmanité zboží či zvýšit skladové kapacity. Jedním z nich je právě poschoďový sklad nebo takzvaná policová plošina.

Začněme však od začátku a řekněme si, co to vlastně je.

 

Co je policová plošina

schéma poschoďové policové plošiny

Jde o šikovnou kombinaci policového regálu s více nadzemními úrovněmi. Existují dva základní typy plošin nebo jejich kombinace:

  1. Policová plošina se souvislou plochou na poschodí (souvislá plošina)
  2. Policová plošina s průběžnými regály (průběžná plošina)

Na obrázku můžete vidět rozdíl mezi souvislou plošinou (modrá) a průběžnou plošinou (žlutá).

 

Policová plošina se souvislou plochou na poschodí

U tohoto typu plošiny vzniká na regálech souvislá plocha, kterou je možné využít k volnému uskladnění materiálu či vytvoření různých pracovišť. Plošina může sloužit k vytvoření kanceláří, prostor pro drobnou manuální práci (šití, lepení, letování apod.) či balicích prostor.

Plošina je též ideální k volnému uskladnění palet či lehkého neskladného či nadrozměrného zboží.

Díky policové plošině dokážete vytvořit extra poschodí bez nutnosti provádět jakékoliv stavební zásahy. Plošina může být vytvořena po celé šířce plochy, tedy od stěny ke stěně, nebo jen v části prostoru. V tom případě je opatřena zábradlím a bývá využívána jako manipulační prostor pro sběr materiálu či balení do krabic.

Je také možné vytvořit odběrné místo pro vykládku zboží pomocí vysokozdvižného vozíku.

 

Policová plošina s průběžnými regály

U průběžné policové plošiny se vytváří mezi dvěma vysokými regály průchozí ulička. Standardní šířka uličky je 800 mm a podle potřeby se dá rozšířit. Nosnost uličky se standardně pohybuje od 250 kg na metr čtvereční, ale je možné ji dimenzovat na různé zatížení.

Ideální je však uvažovat o budoucím využití, a tedy potřebné nosnosti, už při návrhu řešení.

U tohoto typu plošiny jsou regály průběžné od podlahy až po nejvyšší poschodí. Není proto možné, aby měly na každém poschodí jinou dispozici. Ta je vždy určena prvním poschodím.

Podlahová plocha plošiny (průběžné i souvislé) může být podle přání pokryta:

  • dřevotřískovými deskami,
  • překližkovými deskami s protiskluzovou úpravou,
  • plechovými podlahovými panely či
  • ocelovými průhlednými pororošty.

Výběr mezi těmito typy plošin závisí na mnoha věcech – na velikosti vašeho prostoru, typu využití či druhu uskladněného zboží. Je také možné je různě kombinovat. Při rozhodování vám rádi pomůžeme a vytvoříme vám návrh řešení na míru.

Ať se rozhodnete pro kteroukoliv z těchto možností, policové plošiny vám přinesou mnoho benefitů.

policová plošina se spádovými pásy

 

1. Ekonomičnost

Díky policovým plošinám dokážete výrazně ušetřit vaše náklady. Dnes už mnozí naši zákazníci při projektování nové haly nebo při hledání podnájmu uvažují o praktickém využití policových poschoďových plošin. Zastavěnou, resp. pronajímanou plochu, takto umí téměř zdvojnásobit, přičemž vstupní náklady mají rychlou návratnost.

Postavit vysokou halu bez standardních nadzemních podlaží je mnohem levnější a regálová meziposchodí jsou pouze zlomkem ceny standardních nadzemních podlaží.

Pokud například vaši firmu zrovna rozbíháte a nevíte, jak rychle bude růst, můžete si pro začátek vybudovat jen první poschodí. Po čase, až to bude vaše kapacita vyžadovat, si druhé poschodí podle potřeby kdykoliv doděláte.

Vaše investice tak bude mnohem nižší, než kdybyste měli po čase řešit přestavbu.

Zároveň v začátcích ušetříte na nákladech a nebudete budovat něco, co byste možná ani nevyužili. I my doporučujeme od začátku projektovat prostor s tímto záměrem, proto našim zákazníkům nabízíme naše poradenské a projekční služby.

 

2. Maximální využití prostoru

Díky policovým plošinám dokážete několikanásobně zvýšit využití objemu prostoru, a to o 200 až 300 %. Využíváte totiž nejen samotnou plochu, ale i vertikální kapacitu vaší haly. Standardní výška regálu je maximálně 2 a půl metru, protože nad tuto výšku už běžně člověk nedosáhne.

Díky plošině však můžete využít výšku až po strop.

Každou plošinu přitom dokážete zpřístupnit schodištěm, případně žebříkem, proto se k ní vaši pracovníci pohodlně dostanou. Maximální výška plošiny, kterou dokážeme realizovat, je 12 metrů.

U takové výšky je už obvykle standardem i nákladní výtah.

V případě souvislé plošiny můžete horní prostor využít například na kancelářské prostory, umístit tam například šičky či tam skladovat palety. Minimální výška vhodná na plošinu je něco málo nad 4 m.

3. Variabilita

Na rozdíl od pevných stavebních řešení jsou policové plošiny plně variabilní. Potěší vás jednoduchá montáž i demontáž a možnost kdykoliv prostor reorganizovat, policové regály přeskládat do jiné dispozice či nastavit.

Pokud se například v budoucnosti budete muset stěhovat do nových prostor, policové plošiny demontujete a opět smontujete v nové hale a v jiné dispozici. Ušetříte tak množství peněz, které byste dali za nové skladové řešení.

Díky použití kvalitní certifikované oceli jsou navíc naše řešení extrémně trvanlivá a odolná a vydrží s vámi klidně několik stěhování.

Policové plošiny dokážete využít při skladování různého materiálu, jakým jsou náhradní díly, pneumatiky či oblečení. Policové plošiny také můžete snadno doplnit o další prvky, například elektrické osvětlení v uličkách či odběrné místo na jednoduchou vykládku materiálu.

Každou pozici či řadu regálů si můžete označit čárovým kódem pro jednodušší orientaci. Pokud byste se chtěli o našich plošinách a regálech dozvědět něco víc nebo máte zájem o konkrétní řešení, neváhejte nás kontaktovat.

 


Kontaktujte nás