Přejít k hlavnímu obsahu
load

Jaké vybavení patří do dílny s minimálním prostorem

Jaké vybavení patří do dílny s minimálním prostorem

Nejen kutil, ale i běžný člověk potřebuje místo, na které může uložit své nářadí. Ať už je to malá dílnička, nebo jen kousek místa ve spíži, je dobré, když je vše uloženo tak, aby to bylo hned po ruce. Poradíme, jaké řešení zvolit.

Efektivně využít malý prostor je pro domácího kutila pravá výzva. Není přece problém koupit velký regál, dát ho ke zdi a naházet do něj všechen "vercajk".

Uložit nářadí a drobnosti, jako jsou hřebíky, šrouby a podobný materiál tak, aby zabíraly co nejméně místa, a zároveň byly k dispozici, vyžaduje pořádnou dávku šikovnosti.

Určete si odkládací prostor

Předtím, než se pustíte do nákupu vybavení dílny, je dobré, pokud si určíte, kde všude budete moci skladovat své nářadí.

Tomuto kroku věnujte náležitou pozornost a skutečně si ho dobře promyslete, případně konzultujte s odborníky, možná přijdete na řešení, které by vás původně nenapadlo.

Velmi často bývá nevyužitý prostor pod stropem.

Zde skvěle poslouží závěsný systém, na který je možné umístit sezónní nářadí, například lopaty na odklízení sněhu, nebo věci, které jsou potřebné jen sporadicky.

Drobnosti mějte uložené systematicky

Velký problém znamená hlavně drobné nářadí. Spojovací materiál se během let nahromadí a je škoda ho vyhazovat, jednoho dne se přece může hodit. V tomto případě skvěle poslouží plastový program.

Můžete si vybrat skříňku s plastovými přihrádkami. Existují různé druhy a velikosti. Tak tam uložíte nejen nářadí, jako šroubováky či kleště, ale i volný drobný materiál.

K vybavení dílny patří samozřejmě stůl, na kterém je dobré mít nejčastěji používaný materiál rychle přístupný. Zde skvěle poslouží modulární systémy s běžnými nebo výklopnými zásuvkami.

Dají se umístit i přímo na zeď či do kovového rámu, a tak budete mít vše hned po ruce.

Buďte mobilní

Pokud potřebujete mít při práci k dispozici větší množství nářadí a materiálu, přenosný box není vždy ideální řešení.

Fantastickým pomocníkem v tomto případě je pojízdný vozík na přepravky, který unese až 100 kg materiálu a po skončení práce ho lze jednoduše odložit ke stěně, kde nebude nikomu překážet.

Nechte si vyrobit regál na míru

Potřebujete do své dílny něco speciálního? Výborně! Využít můžete náš online návrhář nebo nás kontaktujte přímo.

Vyrobíme pro vás vybavení do vaší dílny přesně podle požadavků.


Zařiďte si dílnu kvalitními regály