Přejít k hlavnímu obsahu
load

Jak si správně vybrat paletový regál?

Paletové regály jsou určeny především na paletové ale i na volně ukládáno zboží vysoké hmotnosti. Je speciálně vyroben pro vysokou zátěž a jeho povrchová úprava je stálá a vysoce odolná vůči oděru a jinému poškození. Samozřejmě paletové regály musí plně odpovídat normám a předpisům v ČR.

Kritéria pro správný výběr jsou následující:

V první řadě je třeba si ujasnit k jakému účelu bude regál použit, od čehož se pak odvíjí rozměr a provedení. Nejčastěji jsou to regály pro nejvíce používané EURO palety, popřípadě na jiné nestandardní rozměry palet. Rovněž je možné je použít na různý jiný sortiment jako jsou tabulové materiály, plechová krytina, dřevěné desky a hranoly.

Při regálech tohoto typu je také možné doplnit kolečka a tak učinit regál pohyblivý. Což však vyžaduje následné lepší bezpečnost ale také je to pozitivní pro přesouvání a různé variace.

Nemálo důležité je určit si jak se bude manipulovat se zbožím, ať už to bude vysokozdvižný vozík nebo ruční nakládání a vykládání. Pomůže nám to správně rozmístit soustavu a využít tak plně prostor.

Možnosti prostoru a rozměr skladovaného sortimentu nám určí velikost regálu. To nám určuje celkovou výšku a délku regálu a rozměry jednotlivých odkládacích buněk

Zatížení regálu se liší v závislosti na ukládaného zboží, nejčastěji určíme velikost zatížení tak, aby to vyhovovalo i těm nejtěžším ukládaným položkám.

Nechybí ani různé doplňkové kritéria jako jsou příčky na rozdělování, ochranu sloupů a rámů proti poškození manipulační techniku​​.

Jak si správně vybrat paletový regál? Jak si správně vybrat paletový regál? Jak si správně vybrat paletový regál?