Přejít k hlavnímu obsahu
load

Ekologické prvky v logistických centrech

Zájem o ekologičtější výrobu a ohleduplnější přístup vůči přírodě se pomalu ale jistě dostává i do takových podnikatelských sfér, jakými je logistika. I malé změny v chodu firmy dokáží výrazně ovlivnit její vliv na životní prostředí. Jaké jsou doporučení?
 
Kvalitní regály
 
Trend ekologičnosti a zájem o životní prostředí se projevuje i ve výrobě regálových systémů. Regály vyrobené z kvalitních materiálů, splňující i nejnáročnější kritéria, či plastové systémy, které se dají recyklovat se pomalu, ale jistě stávají běžnou součástí logistických řešení. Odpovědnost zůstává i na straně dalších služeb logistického centra, který by měl právě takové kvalitní řešení vyhledávat.
 
Ekologické prvky v logistických centrech
  
Plynové vozíky
 
Přestože je motorizace nedílnou součástí každého většího distribučního centra nebo logistického skladu, máte možnost si vybrat ekologičtější řešení - plynové vozíky. Právě plyn vám ušetří značnou část nákladů na provoz. A co víc, tyto vozíky mají standardní výkon, takže budou kvalitní náhradou za klasické vozíky.
 
Ekologické světla
 
Osvětlení potřebuje ke práci každý zaměstnanec. Kvalitně osvětlené haly nebo sklady jsou přehlednější, poskytují snadnější orientaci a také zvyšují bezpečnost práce. Abyste však dosáhli co nejoptimálnější spotřebu elektrické energie, doporučujeme vám sáhnout po speciálních LED žárovkách a indukčních lampách. V současnosti najdete na trhu množství takových produktů.
 
Způsobů jak zavést ve firmě ekologičtější přístup a ekologičtější nakládání s materiálem je mnoho. Je na rozhodnutí každé firmy pro jaké řešení se rozhodne. Za uvážení stojí také i samotná budova logistického centra, už při jejím budování je možné přehodnotit několik variant jak zajistit její ekonomičtější a ekologičtější fungování. Jako příklad můžeme uvést i zařízení pro příjem alternativní energie, pomocí kterých je možné provozovat sklad v zeleném stylu.