Přejít k hlavnímu obsahu
load

Chcete zdvojnásobit prostor vašeho skladu? Vyzkoušejte mobilní regály!

Mobilními regály dokážete využít prostory vašeho skladu téměř na 100%. Jejich výhodou je flexibilita a jednoduchá manipulace - lze je využít ve skladech, archivech nebo chladírenských a mrazírenských provozech.

 Kdy je vhodné využít mobilní regály?

Mobilní regály  lze díky jejich praktičnosti využít několika způsoby. První je možnost ve formě skladovacích regálů. Skladovací regály umožňují využít téměř 100% podlahové plochy prostoru logistického nebo distribučního centra. Jediné, co je potřeba, je nechat mezi řadami mobilních regálů jen úzkou obslužnou uličku, která umožní manipulaci s regály. V případě potřeby je možné regály přesunout tak, aby se zaměstnanci skladu dostali k regálu, který potřebují. Další možností, kdy je vhodné sáhnout po mobilních regálech, je jejich uplatnění ve výrobních prostorách podniků, kdy si mohou zaměstnanci dopravit k montážní lince mobilní regály, ve kterých mají součástky nebo jiný materiál potřebný při práci.

Chcete zdvojnásobit prostor vašeho skladu? Vyzkoušejte mobilní regály!

Způsob fungování mobilních regálů

Mobilní regál  vznikne nasazením regálové nástavby na podvozek, tím nejčastěji používaným je kolejnicový podvozek. Podvozek vyžaduje zavedení a položení systému kolejnic. Vhodným postupem je i osazení kolejnic do podlahy ještě před betonováním. V opačném případě je však možné kolejnice osadit i přímo na hotovou podlahu, nebo do podlahy Vrežimu drážky a do ní následně kolejnice osadit. Při takovém řešení je však důležité vzít v úvahu nosnost podlahy, zejména pokud je naplánováno vysoké hmotnostní zatížení regálů.

Druhy mobilních regálů

Mobilní regály lze implementovat do skladu ve formě paletovýchpolicových  nebo konzolových regálů. Policové regály najdou své uplatnění ve všech skladech nebo firmách, v který je třeba manuálně ukládat do regálů kusové zboží. Paletové a konzolové mobilní regály jsou zase nejčastěji využívány ve velkoskladech a v oblasti průmyslu, přičemž jejich obsluha probíhá pomocí vysokozdvižných vozíků nebo jiné obslužné techniky. Mobilní regály lze uvést do pohybu buď manuálně, nebo prostřednictvím nainstalovaného elektrického motoru - v případě využití paletových nebo konzolových regálů.