Přejít k hlavnímu obsahu
load

Blokové skladování. Co vy na to?

Blokové skladování. Co vy na to?

Spádové regály označované také jako gravitační regály mají příznačný název, který dokonale vystihuje i jejich funkci. Základ spádového regálu tvoří sloupy, ke kterým jsou prostřednictvím šroubových spojů připevněny plošiny, vybavené válečkovou dráhou.

Manipulační jednotka umístěná na začátku válečkové dráhy po ní vlivem gravitace putuje až na její konec, kde se zastaví o tzv. zarážky nebo další jednotky.

Nesporné výhody těchto regálů

Nespornou výhodou těchto regálů je vysoká míra využití skladové plochy. Jde o blokové skladování, kde materiál vstupuje do regálového systému na jedné straně a je odebírán na straně druhé.

Tento typ regálových systémů tedy najde uplatnění tam, kde je úspora místa vyvážená poměrně vysokou cenou a kde se zároveň postupuje prostřednictvím systému FIFO.

Velmi často se tento typ regálů využívá například v chladících a mrazících podnicích, kde úspora plochy skladu přináší také úsporu energií.

Dodavatelé regálových systémů rozeznávají dva druhy základních spádových regálů a to regály pro menší přepravky a regály pro palety. Liší se od sebe především svou konstrukcí a také robustností.

V regálech pro přepravky mohou být skladovány například plastové přepravky, ale také různé druhy krabic s nízkou celkovou hmotností.

Spádovou rovinu zde tvoří rám ke kterému jsou připevněny válečkové lišty. Možná jste o tomto typu regálů mnoho neslyšeli, avšak má své nesporné charakteristické rysy a samozřejmě výhody, díky kterým je oblíbený.

Hlavní znaky jsou například:

  • Rozměry jsou téměř neomezeny - V jednom řadě může být někdy i dvacet palet. Výškově se obvykle konstruují maximálně do výšky osmi metrů.
  • Sklon roviny je podle hmotnosti - Pro bezproblémový pohyb je nutné nastavit sklon spádové roviny podle hmotnosti a materiálu.

Pro nezávaznou cenovou nabídku nás kontaktujte