Přejít k hlavnímu obsahu
load

5 nejčastějších chyb při výběru paletových regálů

Nesprávně zvolené umístění, neodborná montáž či podcenění nosnosti podlahy. I toto jsou nejčastější chyby zákazníků při výběru paletových regálů. Čeho se vyvarovat a jak eliminovat běžné chyby?

5 nejčastějších chyb při výběru paletových regálů

Připravili jsme pro vás seznam 5 nejčastějších chyb, který vám pomůže s výběrem vhodného paletového regálu.

1. Koupě regálů v bazarech

Mnoho zákazníků se při výběru regálů rozhodne pro levnější a dostupnější bazarové alternativy. Na nákupech v bazarech není nic špatného, mnohokrát se však stane, že regálům chybějí základní součástky a zařízení.

Důležitými a chybějícími částmi regálů jsou:

  • zajišťovací pojistky nosníku, které brání samovolnému vyháknutí nosníku při zakládání palety
  • tabulky nosností, resp.zátěžový diagram, podle kterého se určuje nosnost regálu při různých konfiguracích regálu. Je to jedna z nejčastějších závad, ke které nás zákazníci volají. Pokud má zákazník těžkou paletu, existuje reálná možnost, že se regál přetíží. Již při malém nárazu tak může spadnout a způsobit újmu na majetku a zdraví.

Při koupi regálů v bazarech je také často velmi obtížné doobjednat náhradní komponenty nebo přikoupit nové.

2. Nepodceňujte budoucnost

Zákazníci si někdy koupí regál, který jim aktuálně vyhovuje, a neuvažují nad minimální rezervou kapacity do budoucnosti. Výsledkem je, že do skladu se nevejde tolik regálů, kolik bylo původně možné.

Doporučujeme mít předem připravený koncept a prostorový plán, který budete postupně naplňovat. Skladové prostory tak využijete naplno a předejdete improvizaci spojené se zbytečným navýšením výdajů.

3. Nosnost podlahy a nevhodné umístění

Uvažujete nad zakoupením nových regálů? Pro začátek je dobré zjistit nosnost podlahy, zejména pokud plánujete regálovou výstavbu na poschodí. Paletový regál je totiž ve většině případů ukotvený do podlahy. Plánujete-li stavět na zámkové dlažbě, je potřebná konzultace s odborníkem, který navrhne to správné řešení.

Asfaltové povrchy jsou zase měkké, sojka regálu se do nich snadno zapíchne, čímž se poruší vertikálnost (svislost) regálu, která je důležitá pro stabilitu a bezpečnost. Pokud nakupujete přes e-shop, pamatujte na to, že takový regál je většinou určen do interiéru. V exteriéru ho ovlivňují vnější vlivy jako sníh, déšť a vítr. Před koupí se proto vždy poraďte s odborníky.

Důkladným naplánováním projektu dosáhnete též praktického využití místa ve skladu. Je potřeba sem zahrnout i dostatečně široké uličky s adekvátním osvětlením. Můžete například vytvořit speciální místo pro nejprodávanější produkty, které potom budou lépe dostupné. Více tipů, jak správně umístit paletový regál, najdete v našem starším blogu.

4. Neodborná montáž

Při menších typech regálů si poradíte i svépomocí. Běžně dostupné jsou dvě alternativy:

  1. šroubovatelné
  2. bez šroubů

V obou případech je důležité, aby jednotlivé komponenty spolu dobře držely.

Potřebujete-li paletový regál s vyšší nosností, zde svépomocnou montáž zejména z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme. Kontaktujte nás a získáte jistotu, že regál ve vašem skladě bude držet tak, jak má.

5. Nízká bezpečnost při práci (chybějící certifikáty)

Poté, co máte regál z kvalitního materiálu dobře namontovaný a vhodně umístěný, je načase přidat bezpečnostní prvky. Ve velkých skladech s vysokými regály jsou nevyhnutelná dopravní zrcadla. K nim můžete přidat i ocelová zábradlí, sloupky nebo montážní patky.

Nezapomínejte, že certifikované výrobky vám garantují technické a kvalitativní normy, zatímco produkty bez certifikátu tato kritéria nesplňují.

Co odlišuje kvalitní prodejce od těch obyčejných? Je to pravidelný servis a péče po koupi. Prohlédněte si naši nabídku příslušenství a udržujte svůj sklad v top stavu. Najdete u nás například plechové výplně polic s nosností až 210 kg nebo šikovné sloupky proti nárazu vysokozdvižných vozíků.


Vyberte si z naší nabídky