Přejít k hlavnímu obsahu
load

5 kroků k dokonalému skladu

Každý sklad má svá specifika. Existuje však několik univerzálních pravidel, kterými lze dosáhnout co nejefektivněji a nejlepší využití potenciálu skladu. Mezi základní pravidla patří:
 
1. Najděte svůj vlastní systém
 
Každý, kdo navštíví jakýkoliv sklad a podívá se na jednotlivé regály a využití prostoru skladu, na první pohled je jasné, zda je ve skladu zaveden systém nebo ne. I když existuje pár zažitých skutečností, podle kterých se většina podniků řídí, každý by si měl ve svých regálech vytvořit vlastní systém uskladnění, při kterém se bude snadno orientovat. Regály musí být vhodně a viditelné označeny, musí být zřejmé co a kam je třeba ukládat.
 
2. Buďte o krok vpřed
 
V současnosti existuje již mnoho profeisonálnych firem, které vyrábějí regály a regálové sestavy z kvalitních materiálů. Díky tomu snesou i větší váhy, aniž jevily známky opotřebení a přetížení. Je nezbytné se předem informovat o typu materiálu a certifikací odpovídající příslušným normám. Jen tak je možné získat kvalitní regály, které budou disponovat dlouhou životností a kvalitním provedením.
 
3. I regály musí mít svůj systém
 
Dříve, než přistoupíte k vybudování regálové sestavy ve vašem skladu, je nezbytné si promyslet jejich dispoziční řešení a prostorové rozložení. Netřeba zapomínat ani na šířku uliček, protože se občas stává, že ačkoli jsou regály rozmístěny zprávě, prostor v uličkách není dostatečný. Zkuste si proto jasně představit produkty a materiál, který skladujete a prostor, který potřebujete k manipulaci s nimi.
 
4. Charakteristické vlastnosti skladu
 
Každý sklad vyžaduje jiný, specifický typ regálů a regálových sestav. Velké sklady, v nichž jsou uskladněny různé druhy zboží a materiálu uprednosťujú konzolové regály, mezipatra, zda praktické patrové regály, které dokáží prostor ve skladu zvětšit až několikanásobně. Svůj podobný účel mají i mobilní regály. Administrativíne prostory zase nejlépe zhodnotí policové a obchodní regály.
 
5. Doplňkové skladování
 
I doplňkový sortiment vyžaduje dostatečný a vhodný prostor pro skladování. Zde najde uplatnění plastový programm, který je odolný vůči mechanickému i tepelnému poškození.
 
5 kroků k dokonalému skladu