Přejít k hlavnímu obsahu
load

5 inspirací do obývacího pokoje v urbanistickém stylu

Moderní, funkční a městský. Tak lze nazvat urbanistický styl bydlení. Je typický pro městské lofty, ale správně zvoleným zařízením a doplňky si jej můžete dopřát kdekoliv. Policové regály a plastové přepravky více nepatří do skladů a sklepů. Podívejme se, jak jimi zařídit obývák a vytvořit tak bydlení v urbanistickém stylu.

5 inspirací do obývacího pokoje v urbanistickém stylu

Urbanistický styl není strohý jako minimalismus a je jemnější než industrializmus. V posledních letech se těší narůstající oblibě především ve městech. Vyzdvihuje vzdušnost a prostornost a navozuje stylovou opotřebovanost.

Policové regály nemusíte skrývat před zraky návštěvy. Při urbanistickém bytovém designu jsou regály a regálové sestavy trendem, který je designový a efektivní zároveň.

Světla, prosím!

Urbanistický styl vyniká otevřenými prostory. To můžete vytvořit poražením příček v bytě. Pokud však nechcete zasahovat do hrubé stavby, vsaďte na dostatek světla - ať už denního nebo umělého.

Surové materiály kombinujte s přírodou

Zelenou mají odhalené betonové a cihlové zdi, nábytek a doplňky z kovu, dřeva a plastu. Vítaná je šedá barva, případně kovové a metalické odlesky. Hitem je navození atmosféry ateliéru. Policové regály jsou skvělým způsobem, jak toho docílit.

Upřednostněte větší kusy nábytku s nízkým profilem

Tento bytový design zjemňuje chaos velkoměsta, a zároveň vytváří pocit pohodlí. Žádané jsou právě velké, pohodlné kusy nábytku, jako jsou pohovky a křesla s nízkým profilem. Jednotlivé kusy nábytku k sobě nemusí ladit, právě naopak.

Nebojte se kombinovat nové, moderní kousky se staršími. Nejen starší, ale dokonce opotřebované kusy nábytku jsou charakteristické pro urbanistický styl.

Zaměřte se na funkční bydlení a spojte užitečnost s trendem

Urbanistický styl se, na rozdíl od minimalistického stylu, nebojí doplňků, které jsou nejen designové, ale především funkční. Právě funkčnost bydlení je při uspěchaném životě ve městě důležitá. Jak toho docílit?

 

Úložné prostory mohou ve vašem obýváku posloužit jako designové kousky. Z kovových policových regálů tak může vzniknout například stylová knihovna, případně je můžete ozdobit živými květinami. Kromě kovu vsaďte i na plast. Odvažte se zakomponovat do zařízení plastové přepravky.

Každý byt může být unikát

Při tomto bytovém designu nejsou žádná přesná pravidla, které by vás svazovala. Urbanistický styl je o originalitě, nebojte se popustit uzdu fantazii. Díky tomu vytvoříte unikátní a neokoukané bydlení.

Sáhněte po vzorech, barvách a netradičních doplňcích nejen z designových obchodů, ale také z bleších trhů. Koberce, vázy, nevšední sochy, či umělecké předměty. Nic není zakázáno. Originální doplňky podtrhnou tento kreativní styl bydlení.

Hrajte si, kombinujte, nebojte se být odlišní. Propleťte syrovost a neúplnost s komfortem a originalitou. Zakomponujte regálové sestavy do svého zařízení.

Urbanistický styl sedí mladým lidem, kteří chtějí svou nezávislost a kreativitu ukázat způsobem svého bydlení. Tak směle do toho! I s regály od REGAL SISTEMU

 


Navrhněte si vlastní police do obýváku